סוריה - יומן מלחמה: "שכנים חדשים" ברמת הגולן

כוח צבאי משותף המורכב מ"צבא סוריה החופשי" והחזית האיסלאמית של המורדים כבש את המעוז האחרון של צבא אסד בגבול הגולן. כעת, המורדים בסוריה מחזיקים בעמדות אסטרטגיות הצופות לעבר ישראל

"השכנים החדשים" - כוחות המורדים כבשו את המעוז האחרון שהחזיק משטר אסד בדרום קוניטרה שברמת הגולן. סיכום אירועי הדמים בסוריה - 27-28.4.2014.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחוצות הערים הגדולות דמשק, חלב וחומס הקרבות נמשכים כרגיל - מתקפות של המורדים על מבני שלטון והפצצות של המשטר על מעוזי המורדים בשכונות. בסך הכול, נמנו שם כ-70 הרוגים מבין האזרחים והמורדים במהלך היממה האחרונה.

הלחימה מתנהלת בכל רחבי סוריה, אך ההתפתחות המעניינת מגיעה מהגיזרה הסמוכה אלינו - חזית רמת הגולן. המורדים, שניהלו קרבות עיקשים על השליטה ברמה, הצליחו להעפיל אל תל אל-אחמר, מוצב קדמי של הכוחות הסורים בין קוניטרה לדרעא, ולהשלים את כיבושו.

בתחילת החודש, הצליחו המורדים להבריח את כוחותיו של אסד מהחלק המערבי של המוצב. אתמול הם הצליחו להשלים את מלאכתם בהשתלטות רגלית על החלק המזרחי ותפסו שלל רב. בסיכום המבצע, דיווחו המורדים על כ-20 חיילים הרוגים מכוחותיו של אסד ו-32 שבויים שנפלו בידיהם.

מדובר בכוח משותף ליחידות של "צבא סוריה החופשי" והחזית האיסלאמית של המורדים, שמעתה - יותר מאי פעם - נמצאים בנקודת תצפית אסטרטגית החולשת גם על רצועת הגבול עם ישראל.