סוריה - יומן מלחמה: הפצצות נרחבות של צבא אסד בדמשק

משטר אסד ממשיך בניסיונות המאומצים לשבור את המורדים בדמשק ובצפון המדינה ומשליך חביות נפץ על אזורים נרחבים ללא הרף. במקביל ממשיכים המורדים לדווח כמעט מדי יום על שימוש של הצבא הסורי בגז כלור נגד אוכלוסייה אזרחית. סיכום אירועי הדמים ב-20-21.4.2014

סוריה - יומן מלחמה: בימים האחרונים מבצע צבא סוריה ניסיון נוסף לשבור את המורדים בעיירות הסמוכות לדמשק ובמוקדי השלטון בצפון המדינה באמצעות הפצצות שנמשכות ללא הרף. סיכום אירועי הדמים ב-20-21.4.2014.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במליחה שבפרברי דמשק נמנו אתמול 20 ימים רצופים של הטלת חביות נפץ על בתי התושבים. המצב בחלב קשה אף יותר, לאחר שרחובות שלמים נמחקו לחלוטין עקב ההפצצות. "ילדים ואנשים מסכנים - אותם הורגים המטוסים", אומר בקור רוח ילד על הריסות בניין מגורים שקרס על יושביו בהפצצות. "הם איבדו את ההכרה ולא יתעוררו יותר".

בנוסף לכך, כמעט מדי יום מדווחים המורדים על שימוש חוזר של משטר אסד בגז כלור. בפרברי אידליב תיעדו המורדים את החבית שהכילה את החומר הרעיל ולאחר מכן גם את פגיעתו באזרחים שנלקחו לטיפול - תנועות בלתי רצוניות, כאבי ראש ומחנק.

ההפצצות גורמות למורדים להפגין דווקא יתר נחישות בקרבות ולירות מכל הבא ליד בקצב מסחרר - על מנת לאותת למשטר אסד שלא יצליח לרפות את ידיהם. "באנו אליכם עם גברים שאוהבים את המוות יותר מחיי העולם הזה", מתגרה אחד ממפקדי המורדים באנשי אסד בגזרת חמה.

במקביל ממשיכים המורדים לנסות לשבש את יכולת התנועה והאספקה של צבא סוריה בצירים הראשיים, למשל על ידי פגיעה במשאיות דלק. אבל למרות כוח האש הרב והמוטיבציה של המורדים, הם אינם מצליחים לכבוש עמדה ולשמור עליה יותר מימים ספורים, וזאת עקב העליונות של משטר אסד, ובייחוד העליונות האווירית.