יום האסיר: חמאס מתרגל חטיפה

בעזה ובגדה המערבית מציינים את יום האסיר ומביעים סולידריות עם האסירים הפלסטינים בכלא הישראלי. במסגרת אירועי היום, קוראת הנהגת חמאס להזדרז ולחטוף חיילים ישראלים בכדי להביא לשחרורם של כל האסירים הפלסטינים

חמאס שב וקורא לחטוף את חיילי צה"ל: בגדה המערבית וברצועת עזה מציינים היום (ה') את יום האסיר להזדהות עם האסירים הפלסטינים בבתי הכלא הישראלים, ובמהלך טקסים והעצרות שקיימה תנועת חמאס בעזה, שבה ועלתה הקריאה לחטוף חיילים ישראלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנו פונים בקריאה ובבקשה להתנגדות הפלסטינית (ארגוני הטרור) למהר ולחטוף חיילים כדי לשחרר את כל האסירים הפלסטינים הגיבורים מבתי הכלא", אמר בכיר חמאס, אחמד בחר, במהלך דיון שנערך אמש בנושא במועצה המחוקקת הפלסטינית בעזה.

הבוקר נערך בעזה מפגן של חמאס ובמהלכו תרגלו כוחות מיוחדים של מנגנון ביטחון הפנים "פריצה למוצב ישראלי לצורך שחרור אסירים". מהדיווח ומהתמונות, לא לגמרי ברור אם מדובר בתרגול של פריצה לכלא צבאי שבו מוחזקים אסירים פלסטינים או שמא בתרגול של חטיפת חיילים ישראלים.

"מי שלא משקיע את מיטב מאמציו ואת היקר לו מכל כדי להציל את האסירים שלנו, מזניח את חובתו", טען מפקד התרגיל, ראש מנגנון הביטחון של חמאס בעזה, אבו עוביידה ג'ראח.