דיווח: אסד תקף שוב בנשק כימי

פעילי אופוזיציה בסוריה מאשימים כי כוחות הצבא תקפו בשכונה בדמשק באמצעות סוג חדש של גז רעיל ואף פרסמו תמונות שבהן נראים ארבעה גברים שמקבלים טיפול, כשהם רועדים ונאנחים. זאת הפעם הרביעית בחודש האחרון שבה מדווחים המורדים על מתקפה כימית

נפגעים בתקיפה כימית. ארכיון (רויטרס)

שוב דיווח על תקיפה כימית בסוריה: הצבא הסורי עשה שימוש בסוג חדש של גז רעיל במהלך תקיפה שביצע היום (ד') בשכונת הרסטה בבירה דמשק - כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס מפי גורמי אופוזיציה במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון שפרסמו גורמי האופוזיציה נראים ארבעה גברים כשהם רועדים ונאנחים ומקבלים טיפול בחמצן. על פי אותם גורמים, מדובר במתקפה הכימית הרביעית שביצע משטר אסד בחודש האחרון.

שוב תקיפה כימית בדמשק? (AP)

מוקדם יותר השבוע דיווחו כלי תקשורת בסוריה, מפי המורדים וכוחות אופוזיציה, שחיל האוויר הסורי השליך חביות נפץ מלאות בגז רעיל באזור אידליב. על פי הדיווח, מספר מקרי חנק נרשמו בקרב האזרחים באזור.

יום קודם לכן אישרו המורדים והממשל הסורי כי אכן בוצע שימוש בגז בכפר זיתא שבמרכז המדינה, במתקפה שבה נהרגו שני בני אדם ונפצעו יותר מ-100. על פי הדיווחים, במהלך הלילה ירה חיל האוויר הסורי חביות נפץ המכילות את החומרים הרעילים.

פקחי האו"ם בסוריה (רויטרס)

בתיעוד שפרסמו לאחר מכן ארגוני האופוזיציה במדינה - תיעוד שלאמינותו לא התקבל אישור - נראה אזרח סורי שרוע על מיטה, כשהוא סובל מתסמינים המעידים, לטענתם, על פגיעה מחומרים כימיים.

הטענות מצד האופוזיציה בדבר שימוש בנשק כימי על ידי צבאו של אסד הגיעו שבוע בלבד לאחר שממשלת סוריה דיווחה לאו"ם כי יש בידיהם ראיות לכך שקבוצות מורדים מתכננות לעשות שימוש בחומרים כימיים באזור שבו אירעה לכאורה המתקפה. זמן קצר לפני כן דווח כי סוריה העבירה עד כה יותר מ-50% ממלאי הנשק הכימי במדינה לפירוק על ידי הפקחים הבינלאומיים.