ירדן השמידה רכב של צבא סוריה שניסה לחצות את הגבול בין המדינות

הטלוויזיה הממלכתית בירדן מדווחת כי חיל האוויר תקף והשמיד כלי רכב של צבא סוריה שניסה לחצות את הגבול לתוך שטח המדינה. בכך הופכת ירדן למדינה השלישית בשלוש השנים האחרונות הנכנסת לעימות עם סוריה בעקבות מלחמת האזרחים הקשה במדינה. סוריה: כלי הרכב שהופצץ לא שייך לצבא

הרכב הסורי הושמד. ארכיון (רויטרס)

לאחר טורקיה וישראל, האם גם ירדן נכנסת לעימות האזורי עם סוריה? חיל האוויר הירדני הפציץ היום (ד') כלי רכב של הצבא הסורי שניסה להיכנס לשטחה - כך דיווח ערוץ הטלוויזיה הרשמי בממלכה. לטענת השלטונות בירדן, כלי הרכב הסורי חצה את הגבול בין המדינות ולכן נפתחה לעברו אש - שהביאה להשמדתו. בסוריה דוחים את הדיווחים וטוענים כי לא מדובר בכלי רכב השייך לצבא אסד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רק לפני שלושה שבועות הפיל הצבא הטורקי מיג של צבא אסד, לאחר שחדר למרחב האווירי של טורקיה. ראש ממשלת טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, התייחס להפרת הריבונות מצד סוריה ואמרי כי "מטוס סורי חדר למרחב האווירי שלנו ומטוסי אף 16 של הצבא הטורקי המריאו ופגעו בו".

ראש הממשלה הטורקי שיגר מסר מאיים למשטרו של אסד, לאחר מספר פעמים בהן ירי ממלחמת האזרחים בסוריה זלג לשטחה של טורקיה. "למה עשינו זאת? בגלל שאסד הפר המרחב האווירי שלי, המכה שלנו לאחר מכן תהיה קשה", אמר ארדואן לאחר התקרית.

מספר ימים לפני הפלת המטוס על ידי טורקיה, תקפה ישראל מספר יעדים בתוך שטח סוריה, בתגובה לפיצוץ המטען ברמת הגולן שהוביל לפציעתם של ארבעה חיילי צה"ל. המטרות שהותקפו כללו מפקדות וסוללות ארטילריה של צבא סוריה - ובנוסף, הותקף מחנה אימונים השייך לצבא הסורי.

"צה"ל תקף מספר מטרות של צבא וגורמי ביטחון סוריים ברמת הגולן הסורית אשר אפשרו וסייעו לביצוע פעולת טרור בה נפגעו ארבעה מכוחותינו", נכתב בהודעת דובר צה"ל. "צה"ל שומר לעצמו את הזכות לפעול בכל דרך ובכל זמן שיראה לנכון כדי להגן על תושבי המדינה".