מתחת לאף של ה-CIA: כינוס ענק של אל-קאעידה

סוכנויות המודיעין במערב קיבלו לידיהן תיעוד נדיר של מפגש בכירי אל קאעידה בתימן, שנערך לאחרונה בצל החשש מלווינים או מל"טים מאיימים. במפגש נראה אל ווהאישי, שהוגדר כמספר 2 בארגון, מתדרך את פעילי הטרור "להשפיל את הצלב". במערב מעריכים כי אם ה-CIA היה יודע מכינוס המפגש, מל"טים היו נשלחים לפעול באזור

מאחורי הקלעים של ארגון הטרור הגדול בעולם: רשת CNN הציגה סרטון וידאו שהועלה לרשת, בו נראה כינוס בתימן של אנשי אל קאעידה. זהו הכינוס הגדול ביותר של ארגון הטרור שתועד בשנים האחרונות. על פי הדיווח ב-CNN, אם הפנטגון או ה-CIA היו יודעים על קיום הכינוס, "הם היו שולחים מל"טים לפעול בשמי האזור". הסרטון הועבר לעיניהם של אנשי מודיעין, שינסו לזהות את הדמויות המרכזיות בכינוס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באמצע הסרטון ניתן לראות את מי שמוגדר כנסיך הכתר של הארגון - נאסר אל-ווהאיישי, אדם שבדרך כלל מתחבא. במפגש זה אל-ווהאישי שוחח עם חברים נוספים בארגון וקיבל פרחים בשטח פתוח ובאור יום, תחת השמים הפתוחים של תימן. אל ווהאיישי תואר בעבר כמספר 2 בהנהגת ארגון אל קעידה ומנהיג הארגון במדינות ערב. הוא הבטיח בעבר לפעול נגד ארה"ב והמערב בתגובה על התקפות המל"טים בתימן, אך בסרטון הוידאו הוא לא נראה מודאג ממתקפה אפשרית.

הסרטון עלה באתר שמזוהה עם הג'יהאד האיסלאמי, וה-CNN טוען שמקורות יודעי דבר במודיעין האמריקני בוחנים את הסרטון ולוקחים אותו מאוד ברצינות, מכיוון שהם סבורים שהוא אותנטי. "זה וידאו יוצא דופן, אפשר לראות בו את אל ווהאיישי נואם מול מאות פעילים אי שם בתימן", אמר פול קיוייקשאנק, מומחה לטרור. "מנהיג אל קאעידה לוקח כאן סיכון עצום כשהוא עושה את זה".

מנהיג אל קאעידה אמר לתומכיו במפגש: "אנחנו חייבים להעלים את הצלב, נושאי הצלב הם האמריקנים". לא ברור בדיוק מתי הסרטון צולם. על פי ארגוני המודיעין האמריקנים, הסרטון הוא עדכני וניתן לראות בו מלבד ווהאיישי את המהנדס של הארגון, איבראהים אל-אסירי, ועוד מנהיגים של הארגון שהגיעו מרחבי המזרח התיכון, דרום מערב אסיה וצפון אפריקה.