סוריה - יומן מלחמה: המורדים מתקדמים לעבר "גוב האריות" של אסד

משטר אסד מגביר את הלחץ על פרברי דמשק, שם חזרה הלחימה במלוא עוצמתה, ועמה התמונות המוכרות של רחובות חרוכים ועשן ההפצצות; בלטקיה שבצפון המדינה ממשיכים המורדים להתקרב למעוז אסד; צפו בסיכום אירועי הדמים

סוריה יומן מלחמה: הלחימה חוזרת במלוא עוצמתה לפרברים של דמשק, שם מנסים המורדים להשתקם בניסיון לבצע מתקפות על מבני השלטון במרכז הבירה. דאריא, שזה מכבר הייתה מוקד ההפצצות בחביות נפץ, שבה וספגה מכות אוויריות. סיכום אירועי הדמים ב-13/4/2014.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עיקר תמונות ההרס מגיעות מהפרבר דומא, שם על פי התמונות הותקפו גם הכבישים הראשיים שמובילים מהפרבר לבירה, וזאת בניסיון לבלום את התקדמות המורדים.

המתקפה של משטר אסד בדמשק נועדה למנוע את התפשטות הלחימה בגזרה רגישה זו, בשעה שבצפון סוריה, בעיקר בחלב, יש למורדים כמה ניצחונות מהירים בקרבות על שכונות המעטפת והבסיסים הסמוכים לעיר הצפונית הגדולה.

אתמול שוחרר חלק גדול משכונת רמוסה וחיילים רבים של המשטר נהרגו בגזרה זו, במהלך פשיטה של המורדים. ישנם גם דיווחים על התקדמות של המורדים לאורך קו החוף, אשר מתקרבים אט אט לעבר "גוב האריות" של משפחת אסד, העיר לטקיה והכפרים הסמוכים אליה במחוז הצפוני.