סוריה - יומן מלחמה: הפצצות בנשק כימי וחילופי אש עזים

במקביל למתקפות המורדים על משרדי הממשלה בחמה, שוב בוצע שימוש בנשק כימי במדינה. המורדים התחמשו לאחרונה בנשק אמריקני - כך עולה מניתוח תצלומי הקרבות. צפו בסיכום אירועי הדמים

סוריה יומן מלחמה: בעוד נרשמת במדינה עוד ההפעלה של נשק כימי - המורדים השתלטו על מבנים ומחסומים של המשטר בעיר חמה. סיכום אירועי הדמים בסוף השבוע - 11-12/4/2014.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחרי התקיפה הכימית בסוף השבוע, המורדים שבו ודיווחו במהלך הלילה על שימוש בחומר כימי רעיל נגד אוכלוסייה בפרברי אידליב. במקרה זה לא ברור היקף הנפגעים, הסובלים על פי הדיווחים מתסמינים של חנק. אמש הטילו זה על זה המורדים והמשטר את האחריות לשימוש בנשק הכימי, שעל פי זיהוי המורדים הכיל כלור.

נראה כי המשטר מנסה להתנער משימוש שעשה בחומר האסור על פי דיני המלחמה, בניסיון לשבור את המצור שהטילו המורדים על כמה מבסיסיו בצפון המדינה ובאזור דמשק.

נשק משוכלל בשימוש המורדים

ואכן, במקביל להפעלת הנשק הכימי, אירעו קרבות שבמהלכם נמנו עשרות הרוגים מהמשטר באזור חמה, שם הצליחו המורדים להשתלט על מבנים ומחסומים של המשטר ולבסס את האחיזה שלהם בשטח.

המורדים החלו לעשות שימוש בכלי נשק יעילים מאלו בהם השתמשו עד לאחרונה - על פי דיווח בסוף השבוע במגזין "טיים", המורדים השיגו נשק אמריקאי חדש: טילי נ"ט מסוג טאו בעלי מערכת עקיבה אופטית. הדיווח מתבסס על ניתוח סרטוני לחימה שצילמו המורדים במחוז הצפוני אידליב.

בסוף השבוע חזרה גם העיר הנצורה, בירת המורדים, חומס לכותרות - בעקבות הפצצות מאסיביות על שכונותיה, לצד המשך ההפצצות בחלב, בדרעא ובחמה. כמסר של התרסה נגד התעלמות הקהילה הבינלאומית מהזוועות בסוריה, כתב אחד מתושבי השכונות ההרוסות בחלב על כרזה: "הקהילה הבינלאומית לקתה בשפעת עיוורון".