סוריה - יומן מלחמה: המורדים שבו חייל באזור קוניטרה

אחיזת משטר אסד באזור קוניטרה מתרופפת והחיילים נמלטים מעמדותיהם, עקב המתקפות הבלתי פוסקות של המורדים בימים האחרונים. אחד מחיילי המשטר תועד נופל בשבי ארגון "אחראר א-שאם", במהלך הקרבות העזים המתקיימים באזור

אחרי ההשתלטות על עמדות של צבא אסד בגולן ולקיחת שלל רב - המורדים מצליחים גם לקחת חייל בשבי. אתמול (ה') תועד אחד מחיילי המשטר נופל בשבי ארגון "אחראר א-שאם", במהלך הקרבות העזים המתקיימים באזור קוניטרה, סמוך מאוד לגבול עם ישראל. סיכום אירועי הדמים - 10/4/2014.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הרושם העולה מהתמונות הוא שהאחיזה של המשטר באזור הגבול הזה מתרופפת והחיילים נמלטים מעמדותיהם, עקב המתקפות הבלתי פוסקות של המורדים בימים האחרונים.

מלב חזיתות הלחימה הבוערות - ובעיקר מחלב שבצפון ומדרעא שבדרום - מגיעות תמונות ברורות של חילופי המהלומות הקטלניות: כוחות אסד ממשיכים להמטיר פצצות בחביות נפץ מהאוויר, ואילו המורדים משתמשים ברקטות, בטילים ובתותחים כבדים כדי לתקוף את כוחות המשטר המכתרים את שתי הערים.

קציר הדמים היומי בשתי החזיתות הללו יחד: כ-50 הרוגים מקרב המורדים, התושבים וכוחותיו של אסד.

בגזרה אחרת: אנשי ארגון אל-קאעידה הפועלים במחוז דיר א-זור, לאורך הגבול עם עירק, טבחו אתמול ב-30 בני אדם מול מרכז תרבות מקומי. את תמונות הזוועה נחסוך מכם. יש לציין שאזור הגבול עם עירק הפך פרוץ לחדירות של ארגוני טרור מהמדינה, עקב העיסוק הגובר של כוחות אסד במלחמת האזרחים.

כתוצאה מכך, ארגון אל-קאעידה בעיראק מנצל את הפרצה ומצליח להגביר את ההשפעה שלו בתוך סוריה. עיקר פעילותו מתרכזת בצפון המדינה, ובפרט בעיר רקה, שם הוקמו בימים אחרונים בתי משפט איסלאמיים שאנשי אלקעידה הם לא רק השופטים בהם אלא גם המוציאים אל הפועל של גזרי דין, בהתאם למנהגי הזרם האיסלאמי הקיצוני הסלפי (למשל, עונש מלקות למי שמורשע בשתיית אלכוהול הנחשבת לעבירה על דיני האסלאם).