סוריה - יומן מלחמה: המורדים מאיימים לשגר רקטה על כל חבית נפץ

המורדים מנסים להסיר את איום חביות הנפץ ואחד הארגונים הגדיל לעשות כשאיים בשיגור רקטה לעבר מעוז העלאווים בלטקיה בתגובה לכל השלכת חבית נפץ. צבא אסד הצליח לבלום את המורדים בצפון המדינה, שם הם הגיעו להישגים בשבועות האחרונים. צפו בסיכום אירועי הדמים ממלחמת האזרחים

תמונות חדשות מסוריה מתעדות את הניסיונות הבלתי פוסקים של המורדים ליצור תפנית בלחימה ולהסיר את אימת חביות הנפץ מעל ראשי התושבים באזורי ההתקוממות, בצפון סוריה ובדרומה. סיכום אירועי הדמים - 9/4/2014.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

בתוך כך, אחד מארגוני המורדים בצפון סוריה מבקש לקבוע מאזן אימה חדש: כנגד כל חבית נפץ שיטילו מטוסיו של אסד בחלב, ישגר הארגון רקטה על רצועת החוף שבה שוכן מעוז המשטר - העיר לטקיה. לא ברור מה מידת יכולת הארגון הזה לעמוד בהבטחתו, אך ניכר כי איום זה הוא אחד מסימני המצוקה שמגלים המורדים בצפון המדינה, לצד הניסיונות להבעיר חזיתות נוספות.

עם זאת, למורדים היו כמה הישגים חשובים בצפון המדינה בשבועיים האחרונים. בשלבים הראשונים של המתקפה הגדולה על מעוז העלווים הם השתלטו על אזור העיירה כסב, סמוך לגבול עם טורקיה, וכן על רצועת חוף סמוכה. אך כעת נראה שהמשטר מצליח לבלום ביעילות את מרבית המתקפות שמתוכננות על עמדותיו ומעוזיו בצפון המדינה, במיוחד סביב העיר הגדולה חלב - שם מוטלות מדי יום כמויות גדולות של חביות נפץ על האזורים שבהם שוכנים המורדים.

בין אם יממש הארגון בו מדובר את איומיו כלפי המשטר ובין אם לאו, ניכר כי בעת האחרונה המורדים אכן עושים שימוש הולך וגובר ברקטות שמשוגרות ממרחק לעבר מבני שלטון וכעת, כשהם גם שוהים בתוך מחוז לטקיה, גובר האיום הפוטנציאלי מצדם על ריכוזי העדה העלאווית שם, שעד כה היו מחוץ למעגל הקרבות.