סוריה - יומן מלחמה: ילדים נהרגו בהפצצות שכונות מגורים

הלחימה העקובה מדם בסוריה נמשכת - ופוגעת כל העת גם באזרחים חפים מפשע, בהם גם ילדים. בהפצצה של צבא סוריה אתמול במחוז מליחה שבפרברי דמשק, נהרגו ילדים ונגרם הרס רב למבני מגורים

בחודש שעבר מלאו 3 שנים עצובות למלחמת האזרחים בסוריה, מלחמה עקובה מדם שכבר גבתה את חייהם של למעלה מ-150 אלף בני אדם במדינה השסועה. אתמול, נמשכה הלוחמה של צבא אסד בגדודי המורדים - והאש שוב הופנתה גם כלפי ילדים תמימים וחפים מפשע. סיכום אירועי הדמים בסוריה - 5/4/2014.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתמונות מסוריה אתמול נראים הריסות של שכונות מגורים במליחה שבפרברי דמשק, שהופצצה ארבע פעמים ברצף. כתוצאה מההפצצות של צבא אסד את מעוז המורדים הזה, נפגעו ילדים - חלק מהם נהרגו. בתמונות הקשות לצפייה הם נראים כשהם מתבוססים בדמם כשבתיהם אפופי עשן ואבק.

עוד נראים בסרטון תושבים חסרי אונים ופצועים ברגעים שאחרי ההפצצות. אחד מהם עשה את דרכו לאמבולנס כשהוא מדדה על רגל אחת וזועק לעזרה. כל זה מתרחש בזמן שהמשטר אינו מצליח להדוף את המורדים ממחוז הבית של אסד, לטקייה, שם המורדים מפציצים לא רק את מעוזי המשטר - אלא גם את אזורי המגורים של העלווים, כך על פי הדיווחים האחרונים.

במקביל להסלמה זו גובר גל הפליטים המוצאים מקלט במדינות שכנות, בעיקר לבנון. על פי הדיווחים האחרונים מדי יום נמלטים כ-2,500 סורים למדינה השכנה, שיכולתה לקלוט את המורדים ולשכן אותם, אפילו באופן ארעי, מוגבלת מאוד.