סכסוך משפחות במצרים: 23 נהרגו

מאות בני אדם משתי חמולות השתתפו בתגרה אלימה שהתפשטה ברחבי עיר בדרום מצרים. האירוע החל לאחר שסטודנטים ריססו גרפיטי על קיר בית ספר, דבר שנתן את האות לפתיחת המהומות. "המקום נראה כמו שדה קרב", תיארו עדי ראייה

עימותים אלימים,ארכיון (רויטרס)

אירוע אלימות יוצא דופן מזעזע את השכנה מדרום: לפחות 23 בני אדם נהרגו ועוד עשרות נפצעו בעימותים אלימים בין שתי חמולות יריבות בעיר אסוואן בדרום מצרים - כך הודיעו היום גורמי רפואה רשמיים במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת כי האירוע החל לאחר שבני אחת המשפחות, סטודנטים באוניברסיטה מקומית, ריססו גרפיטי על קירות של בית ספר בשטח העיר. הדבר גרם לסערה בקרב התושבים, שפצחו בעימותים שגלשו עד מהרה מתגרה המונית לירי בלתי פוסק.

על פי גורמי הביטחון המקומיים, חברי שתי החמולות השתמשו בפצצות מייצור חובבני, שגרמו למספר בתים בעיר להישרף עד ליסוד. הבוקר, שעות ארוכות לאחר שהחלו המהומות, הצליחה משטרת מצרים לשים סוף לאלימות בעיר. על פי דיווחים מהמקום, השקט המתוח עלול להיפסק בכל רגע.

מוחמר סורוואר, פקיד במשרד הבריאות תיאר בפני סוכנות הידיעות רויטרס את העיר כשדה קרב של ממש. לדבריו, כתוצאה מהעימותים נגרם נזק כבד למבנים רבים, אך החשש הגדול הוא מפני התחדשות המהומות. "לפחות 23 נהרגו, עוד 31 אושפזו", סיפר. "הפצועים פונו לבתי החולים באזור".

מושל האזור הורה על ביטול הלימודים ב-17 בתי הספר בעיר החל ממחר. לא ברור בשלב זה כיצד ישפיעו האירועים על החיים בעיר, אבל המהומות מעידות פעם נוספת על חוסר היכולת של המשטרה במצרים לאכוף את החוק, דווקא בתקופה כה רגישה.