המורדים בסוריה טוענים: "אסד תקף בנשק כימי בדמשק"

המורדים בסוריה פרסמו תיעוד בו נראה אדם הסובל מתסמינים של פגיעה מנשק כימי. לטענתם, צבא אסד תקף באמצעות גז רעיל את אחת השכונות בבירה דמשק

האם נשיא סוריה שוב מפעיל נשק בלתי קונבנציונלי נגד בני עמו? על פי תיעוד חדש שפרסמו היום (ו') ארגוני האופוזיציה במדינה נראה אזרח סורי שרוע על מיטה, כשהוא סובל מתסמינים המעידים, לטענתם, על פגיעה מחומרים כימיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח של המורדים, המתקפה אירעה אתמול בשכונת ג'ובאר בבירת סוריה דמשק. הטענות מצד האופוזיציה בדבר שימוש בנשק כימי על ידי צבאו של אסד מגיעות שבוע בלבד לאחר שממשלת סוריה דיווחה לאו"ם כי יש בידיהם ראיות לכך שקבוצות מורדים מתכננות לעשות שימוש בחומרים כימיים באזור בו אירעה לכאורה המתקפה אתמול.

פעילים של ארגון האופוזציה "ג'ובאר רבו" העלו את הסרטון בו נראית הפגיעה הכימית לאתר יוטיוב. בתיעוד נראה הנפגע מטופל על ידי גורמי רפואה באמצעות מסכות חמצן וזריקות. ברקע הסרטון נשמעים אנשים צועקים כי הוא נפגע "ממתקפה רעילה בתוך שכונת ג'ובאר".

במהלך החודשים האחרונים דיווחו הארגונים הסורים מספר פעמים על שימוש בנשק מסוג זה על ידי צבאו של אסד. בחודש אוגוסט האחרון דיווחו המורדים בסוריה כי יותר ממאתיים בני אדם נהרגו בתקיפה כימית של כוחות צבא אסד, בה נעשה שימוש בגזים רעילים, לדבריהם.