מצרים: חוסל בכיר במשטרה, הרוג ו-4 פצועים נוספים בסדרת פיצוצים

שלושה פיצוצים עזים נשמעו בבירת מצרים, סמוך לאוניברסיטה ולמחסום משטרתי. שני בני אדם נהרגו בפיצוצים - אחד מהם שוטר בכיר. ארבעה שוטרים נוספים נפצעו בסדרת פיצוצים

סדרת פיצוצים קטלנית בבירת מצרים: שלושה פיצוצים אירעו בלב קהיר, סמוך לאוניברסיטה. מדיווחים ראשונים בתקשורת הערבית עולה כי שלוש מכוניות התפוצצו סמוך לשער האוניברסיטה, בקרבת מקום לעמדת משטרה. על פי הדיווחים, אחד ההרוגים הוא בכיר במשטרה, שייתכן כי היווה את היעד למתקפה. אדם נוסף נהרג בפיצוץ שאירע בקרבת מקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ארבעה בני אדם נוספים, גם הם שוטרים, נפצעו בפיצוץ, לאחר ששהו באותו רכב עם מפקד המשטרה. כוחות הביטחון שהוזעקו לשטח החלו באבטחת המתחם ובבדיקת נסיבות המקרה. עדי ראייה דיווחו ל"אל אהראם" כי בניין סמוך נפגע וחלקו קרס, ומבנה הפקולטה להנדסה הסמוך פונה מאדם.

בסוף השבוע האחרון אירעו עימותים אלימים בקהיר, ולפחות שלושה בני אדם נהרגו במהלך הפגנות של תומכי האחים המוסלמים בבירת מצרים, במחאה על עונש המוות שנגזר על מאות מפעילי התנועה. אתר העיתון המצרי "אל דוסטור" דיווח כי אחת מהעיתונאיות שלו נהרגה במהלך העימותים.

אתר מצרי נוסף פרסם תמונה של אישה מחוסרת הכרה ומוכתמת בדם, וטען כי מדובר בעיתונאית. בכיר במשרד הבריאות המצרי דיווח כי לפחות שלושה אזרחים נהרגו בחילופי האש, ואחד מהם נורה למוות על ידי תחמושת חיה. עם זאת, סוכנות הידיעות המצרית MENA טענה כי ארבעה אזרחים נהרגו בעימותים.

מאות מפגינים, תומכי האחים המוסלמים, יצאו לרחובות בערים שונות במצרים, וחלקם אף שיגרו טילים לעבר המשטרה, שירתה גז מדמיע לעברם. ביום רביעי האחרון הכריז עבדל פתח א-סיסי על התפטרותו מהצבא, ועל כוונתו לרוץ בבחירות לנשיאות. האחים המוסלמים רואים בא-סיסי כמנהיג הפיכה בלתי-חוקית נגד ממשלה שנבחרה באופן דמוקרטי - ממשלתו של הנשיא המודח מורסי.