סוריה - יומן מלחמה: המורדים השתלטו על היעד התיירותי הנחשק

למרות ההפצצות הבלתי פוסקות על מעוזי המורדים ברחבי סוריה, מסע הכיבושים שלהם בצפון המדינה נמשך. בסרטון חדש נראים המורדים משתלטים על רצועת הרים אסטרטגית שחולשת על החוף במחוז לטקייה, שנחשבת ליעד תיירותי מבוקש

ההפצצות ההדדיות בסוריה נמשכות - וכבר יותר מ-150 אלף בני אדם נהרגו. באחד הקרבות שתיעדו גורמי האופוזיציה, הם חשפו כמה חברים בכוחות המורדים משתלטים על רצועת חוף אסטרטגית למשטר אסד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בקרבות שמתנהלים בתוך מחוז לטקייה, מעוז המשטר, השיגו המורדים ביממה האחרונה התקדמות משמעותית כשהשתלטו על רצועת ההרים שחולשת על ראס אל-בסיט, רצועת חוף עם נוף פראי המהווה יעד תיירותי נחשק של המשטר.

את התמונות משם, וממקומות נוספים שבהם השיגו אתמול המורדים התקדמות, כמו דרעא, משדרת האופוזיציה הסורית כדי להוכיח שהמשטר משקר בטענתו כי המורדים מובסים. "צריך לחשוף את השקרים של המשטר. הוא אחד המשטרים השקרנים ביותר בכל העולם", אומר אחד מדוברי המורדים תוך כדי קרב.

ואכן, מה שניתן לראות בתמונות שמשדרים המורדים שונה לחלוטין ממה שמופיע בשידורי המשטר. כל אחד מהצדדים בורר בקפידה את המידע שהוא מציג לעולם, כדי ליצור את הרושם שידו על העליונה. בפועל, מלחמת האזרחים בסוריה ממשיכה להתנהל במתכונת של מלחמת התשה, והשילוב בין דיווחי המשטר לדיווחי המורדים ממחיש עד כמה היא רחוקה מסיום.