פני הרשע: "ג'ון הג'יהאדיסט" בילדותו

נחשף תצלום של עורף הראשים הרצחני הידוע של דאע"ש כשהוא בן 10. אתמול פרסמה רשת BBC את זהותו של מוחמד אמוואזי, צעיר לונדוני בן 26, כרוצח הידוע לשמצה ביותר כיום

פני הרשע: "ג'ון הג'יהאדיסט" כילד (DailyMail/Reuters)

בפנים מחייכות, יחד עם חבריו למקהלת בית הספר: ה"דיילי מייל" הבריטי חשף היום (שישי) תצלום של מוחמד אמוואזי (26), שזוהה כ"ג'ון הג'יהאדיסט", עורף הראשים הרצחני הידוע של דאע"ש - מתקופת ילדותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השכנים ברובע השקט במערב לונדון שבו גדל מספרים על תלמיד שקדן וילד שקט, מופנם ומנומס, שהגיע לממלכה הבריטית יחד עם הוריו עת היה בן שש. אביו עבד כנהג מונית ונראה היה שאמוואזי עצמו, שלא ידע את השפה, התעניין יותר בכדורגל מאשר באסלאם.

עם החברים מהמקהלה (sky news)

הרוצח המפורסם ביותר בעולם

בעקבות חשיפת זהותו של "ג'ון הג'יהאדיסט", העלתה אוניברסיטת ווסטמינסטר שבה למד אמוואזי את לימודי התואר הראשון שלו במדעי המחשב את רמת הכוננות. חבריו לשעבר לספסל הלימודים מסרבים להאמין כי הילד שהכירו בעברם הפך לאחד הרוצחים הידועים לשמצה בעולם.

אמוואזי בא ממשפחה אמידה והוא בעל תואר ראשון במדעי המחשב. הופעתו הראשונה הייתה בסרטון וידאו של "המדינה האסלאמית" באוגוסט האחרון שבו הוא נראה עורף את ראשו של העיתונאי ג'יימס פולי. אחד מחבריו הקרובים אמר: "אין לי ספק שמוחמד הוא 'ג'ון הג'יהאדיסט'. הוא היה לי כמו אח. אני בטוח שזה הוא".