סוריה: ילדים נהרגו מהפצצות משטר אסד

ילד שתועד לפני מספר חודשים לאחר שניצל מהפצצה בפרברי דמשק - נהרג אתמול במתקפה דומה. במקביל, חיל האוויר הסורי המשיך במהלומות האוויריות על שכונות הפרברים של דמשק וחלב, שנועדו לבלום את התקדמות המורדים

סוריה - יומן מלחמה:  הברק מכה פעמיים: ילד שתועד בעבר לאחר שניצל מפגיעת פגז בפרברי דמשק - נהרג אתמול בהפגזה נוספת של משטר אסד. סיכום האירועים במדינה - 31.3.14.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני כארבעה חודשים הצגנו תיעוד של קבוצת ילדים שניצלה מפגיעת פגז בשכונת ג'ובר בפרברי דמשק. צלם של האופוזיציה הנציח את הרגע המחריד שבו הילדים נמלטים מהפגיעה הקטלנית וגם שוחח איתם אחרי הפגיעה. אחד מהם, שעל פי התמונות כנראה נשרט קלות וידו נחבשה אחרי התקרית ההיא - נהרג אתמול בסיטואציה דומה.

המשטר ממשיך להנחית ביממה האחרונה מהלומות אוויריות של טילים וחביות נפץ על שכונות הפרברים של דמשק וחלב, בניסיון להדוף את המתקפות של המורדים על בסיסיו ועל הכבישים הראשיים שנמצאים באזורים אלה. 

במקביל, בלאטקייה מדווחים המורדים על הרחבת זירת הלחימה, בעיקר בחילופי אש ארטילריים. לפי דיווחיהם הצליחו לפגוע בנמל תעופה השייך למחוז וכן בכפר קרדאחה שממנו באה משפחת אסד. המשטר, לטענת המורדים, איבד עשרות מאנשיו בקרבות שם בימים האחרונים וכדי להתגונן בפני המתקפה נחפרות תעלות סמוך למעוזי המשטר.