סוריה - יומן מלחמה: המורדים פתחו במתקפת טילי כתף

היום ביומן סוריה: המורדים ממשיכים לספוג מתקפות מאזור דמשק, אך אינם מאבדים תקווה. במקביל, הם תוקפים מחסומים ומשרדים באמצעות טילי כתף

סוריה - יומן מלחמה: אסד ממשיך לתקוף את המורדים מהאוויר באזור דמשק, אך המורדים אינם מאבדים תקווה וממשיכים להניף את נס המרד, ובמקביל תוקפים מחסומים ומשרדים באמצעות טילי כתף. סיכום האירועים במדינה בסוף השבוע - 28-29.3.14.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החזית הצפונית בוערת לאורך הגבול עם תורכיה, מאידליב ועד לאטקייה, אך בדרום סוריה משתק המשטר את התקדמות המורדים על ידי הפצצות בלתי פוסקות על פרברי דמשק ועל העיירות של מחוז חוראן. יחד עם זאת, המורדים וגם האוכלוסיה התומכת בהם שומרים על מורל גבוה. בסוף השבוע נראה ברחובות דומא שבפרברי דמשק מחזה לא שגרתי, כאשר מפגינים התקהלו ושרו שירים סביב סוס שקושט בדגל המורדים.

במקביל, המורדים ממקדים את מתקפותיהם במחסומים ובמבני שלטון - נקודות התורפה של המשטר - שאינם ממוגנים מפני פגיעות של טילי כתף. המורדים מנצלים את הנשק המתקדם והמדויק שהגיע לידיהם כדי להבריח את אנשי המשטר מעמדותיהם ולהשתלט עליהן לאחר מכן, כפי שתועד בתמונות שפרסמו המורדים. 

בהפגנות שנערכו במהלך סוף השבוע, שבה ועלתה המחאה נגד השתיקה וחוסר המעש של הקהילה הבינלאומית על הנעשה בסוריה. "הפכתם לבטטות כורסא" - נכתב על כרזה באנגלית שהניפו מפגינים באידליב, נוכח העלמת העין הבינלאומית מפשעי המשטר המתבצעים כל הזמן, בלי שמופעל לחץ בינלאומי על המשטר כדי שיעצור את הטבח. תמונת סב שנפרד בתפילה חרישית מנכדתו שמתה היא עוד עדות כמעט אילמת לסבל ולחוסר האונים של האוכלוסייה שנקלעה למלחמת האזרחים.