נסראללה: "לא רוצים מלחמה עם ישראל"

כשברקע שורת האירועים האחרונה בגבול הצפון, הבהיר מזכ"ל חיזבאללה כי הארגון אינו מעוניין לפתוח חזית עם ישראל, אך הדגיש כי לא יהסס לעשות זאת - אם יידרש. "בלבנון יש מספיק עצים לארונות קבורה עבור חיילים ישראלים", הזהיר

על רקע האירועים האחרונים בגבול הצפון, נאם היום (ש') מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה ואמר כי הארגון אינו מעוניין בחזית עם ישראל. "אנחנו לא רוצים מלחמה עם ישראל", הצהיר, "אבל אם ישראל חושבת לפתוח במלחמה נגד לבנון היא יודעת שהתחזקנו ביותר מתחום אחד והיא לוקחת זאת בחשבון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למרות זאת, הבטיח נסראללה כי חיזבאללה ימשיך בדרך ההתנגדות. "בלבנון יש מספיק עצים לארונות קבורה עבור חיילים ישראלים", איים בנאום על מסכי ענק בתיאטרון "הניצחון" בדרום לבנון, "מהעץ הזה ייצרו לבנונים ארונות מתים לקציניו וחייליו של צבא הכיבוש".

בעוד מעורבותו של חיזבאללה במלחמה בסוריה נמשכת, אתמול זיהה צה"ל שני חשודים חמושים במרחב מכשול הגבול במרכז רמת הגולן, דרומית לקוניטרה. צה"ל הודיע כי החשודים ניסו לחבל בתשתית המבצעית ובגדר, וייתכן כי אף התכוונו להניח מטען בגבול. בתגובה פתח כוח צה"ל באש לעבר החשודים, שנפגעו מהירי.‎

לפני כשבועיים ארבעה חיילים נפצעו, אחד מהם קשה, שניים קל ואחד בינוני, כשמטען חבלה הופעל לעבר ג'יפ סיור צה"לי שעבר באזור גדר הגבול עם סוריה בצפון רמת הגולן, סמוך למג'דל שמס.

שורה של תקריות בגבול. ארכיון (רויטרס)

למקום הוזעקו כוחות רפואה שפינו את הפצועים, בהם סגן מפקד גדוד שנפצע באורח בינוני, לבית החולים רמב"ם בחיפה באמצעות שני מסוקים צבאיים. צה"ל השיב בירי ארטילרי כבד לעבר שורה של מטרות בסוריה.

"סוריה פעלה לחמש את חיזבאללה"

שבוע קודם לכן סיור של צה"ל עם שני האמרים ממוגנים עלה על מטען שהונח באזור הר דב בגבול ישראל-לבנון. לא היו נפגעים באירוע ולא נגרם נזק והצבא השיב בירי עשרות פגזים למספר נקודות חשודות בלבנון, ביניהן מוצב של חיזבאללה.

בשבת שעברה דיווח העיתון הסעודי "אל ווטן" במהלך תקיפת חיל האוויר בעזה בשבוע שעבר, סוריה פעלה לחמש את חיזבאללה בטילים מתקדמים. על פי הדיווח, משטר אסד העביר לידי ארגון הטרור הלבנוני משלוח של טילים לטווח בינוני וציוד צבאי נוסף בלילה שבין 13 ל-14 במרס, במהלכו תקף צה"ל מטרות טרור ברצועת עזה, בתגובה לירי המאסיבי אז לעבר יישובי הדרום.