מצרים: לפחות 3 נהרגו מאש השוטרים בהפגנות אלימות

לפחות שלושה מפגינים נהרגו בעימותים בין תומכי האחים המוסלמים לבין המשטרה המצרית וכוחות הביטחון. עיתון מצרי דיווח כי עיתונאית נהרגה בעימותים. תומכי האחים המוסלמים מפגינים ברחבי מצרים נגד עונש המוות שנפסק על פעילי התנועה, ובמספר מוקדים אף יירו המפגינים טילים לעבר השוטרים

(AP)

עימותים אלימים בקהיר: לפחות שלושה בני אדם נהרגו במהלך הפגנות של תומכי האחים המוסלמים בבירת מצרים, במחאה על עונש המוות שנגזר על מאות מפעילי התנועה. אתר העיתון המצרי "אל דוסטור" דיווח כי אחת מהעיתונאיות שלהן נהרגה במהלך העימותים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בכיר אתר מצרי נוסף פרסם תמונה של אישה מחוסרת הכרה ומוכתמת בדם, וטען כי מדובר בעיתונאית. בכיר במשרד הבריאות המצרי דיווח כי לפחות שלושה אזרחים נהרגו בחילופי האש, ואחד מהם נורה למוות על ידי תחמושת חיה. עם זאת, סוכנות הידיעות המצרית MENA טענה כי ארבעה אזרחים נהרגו בעימותים.

מאות מפגינים, תומכי האחים המוסלמים, יצאו לרחובות בעירים שונות במצרים, וחלקם אף שיגרו טילים לעבר המשטרה, שירתה גז מדמיע לעברם. ביום רביעי האחרון הכריז עבדל פתח א-סיסי על התפטרותו מהצבא, ועל כוונתו לרוץ בבחירות לנשיאות. האחים המוסלמים רואים בא-סיסי כמנהיג הפיכה בלתי-חוקית נגד ממשלה שנבחרה באופן דמוקרטי - ממשלתו של הנשיא המודח מורסי.