סוריה - יומן מלחמה: אסד מגיב לפלישה למחוז הבית שלו

היום ביומן סוריה: אסד משיב במכות של אש על הפלישה למחוז הבית שלו. עשרות הרוגים בהפצצות בלטקיה, המורדים השתלטו על מעבר גבול עם טורקיה אחרי עוד יום של לחימה במחוז העלאווי. במקביל, המורדים הצליחו לתעד הפצצה של צבא אסד על עמדה שלהם

סוריה - יומן מלחמה: המשטר הסורי משיב על ניסיונות המורדים לקטוף הישגים נוספים במחוז לטקייה העלאווי, מחוז שאמור להיות הנאמן ביותר למשטר אסד. עשרות נהרגו ונפצעו כשהצבא מפציץ שכונות במחוז, בעוד המורדים דווקא רושמים הישגים. סיכום האירועים במדינה - 27.3.14.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהפצצות בפרברי המחוז שלחופי הים התיכון ומוקדי ההתקוממות בפרברי דמשק הבירה נפגעו רבים, ונגרם הרס משמעותי למספר שכונות מגורים.

למרות הניסיון של אסד להדוף את המורדים מהמחוז של חוף הים התיכון, המורדים שמקבלים מטורקיה משענת הצליחו בכוחות מתוגברים להשתלט על מעבר גבול המפריד בין המחוז לטורקיה. עדיין לא ברור אם יוכלו להחזיק שם מעמד, שכן כוחותיהם מועטים ביחס לאלו של המשטר באזור.

במקביל, בהרי קלמון הנציח מקרוב אחד המורדים רגע של הפצצה על עמדת מורדים שעסקו בירי נ"מ על מטוסי חיל האוויר הסורי. למרבה מזלם, הפצצה החטיאה את העמדה במטרים ספורים וכך שרדו הלוחמים - וגם התיעוד הנדיר הזה.