סוריה - יומן מלחמה: המורדים מתקרבים לכפר הולדתו של אסד

כוחות המורדים רושמים לעצמם הישג חשוב בדמות פלישה מוצלחת ללטקיה – מעוז העלאווים, העדה אליה משתייך אסד. בכירי המשטר שהיו מרוחקים מזירת הלחימה, מתחילים לחוש בסכנה. ובינתיים, ההפצצות חסרות האבחנה של חיל האוויר הסורי ממשיכות ובעקבותיהן גם התמונות הקשות

סוריה - יומן מלחמה: כוחות המורדים מצליחים להתקדם במהירות אל לב ליבו של מעוז העלאווים - לטקיה. אתמול בערב (ד') דווח כי הם מתקרבים לקרדאחה, הכפר שממנו באה משפחת אסד. נראה כי ההצלחה להצית אש באזור הרגיש ביותר למשטר עשויה ליצור תפנית בחזית הצפונית של הלחימה. סיכום האירועים במדינה - 26.3.14. 

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עד כה, הצליח משטר אסד לשמור על שקט יחסי במעוזו, אך כעת נראה כי הלחימה בתוך לטקיה הופכת במהירות לחזית נוספת, מעין חזית מבית. הלחימה באזור זה מסכנת את המשטר ככלל ואת בני העדה העלאווית התומכים בו בפרט. המקורבים ביותר לצמרת השלטון שחיו עד כה בניתוק מסוים מאווירת האימה של הלחימה, מתחילים להרגיש כעת את האש מתפשטת בכיוונם.

בדרום המדינה, באזור דמשק, ניתן להבחין בעמודי עשן המיתמרים מעל הבתים. זוהי תוצאה של ההפצצות חסרות ההבחנה של חיל האוויר הסורי באמצעות חביות נפץ. תמונות הילדים שמשלמים את מחיר ההפצצות הללו בגופם, מזעזעות כתמיד.

בעיר חלב פונה למצלמה אדם שמסכם את תחושותיו במילים הבאות: "כיצד זה ייתכן? אנחנו הרי אזרחים, במה פשענו?". פנייה זו נוגעת לסבלם של רבים כל כך במדינה שאינה יכולה עוד לספק לאזרחיה את הצורך הבסיסי ביותר של כל אזרח במדינה - ביטחון.