א-סיסי: אבחר בקלות לנשיא מצרים

שר ההגנה המצרי, שהדיח את הנשיא הקודם מורסי, התפטר מתפקיד שר ההגנה והכריז על מועמדותו לתפקיד הנשיא הבא. הוא הבטיח לשפר את המצב במדינה ולהפוך אותה ל"נקייה מכל פחד", ולא הסתיר את ביטחונו בניצחון

שר ההגנה המצרי, עבד אל-פתאח א-סיסי הכריז הערב (ד') כי הוא פורש מכל תפקידיו הפוליטיים, לקראת התמודדותו בבחירות לנשיאות המדינה. בהצהרה טלוויזיונית הערב, ציין א-סיסי כי הוא מצפה להיבחר בקלות לתפקיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

א-סיסי הבהיר בדבריו כי לדעתו הוא צפוי לחולל ניסים במצרים עם התמנותו לתפקיד הנשיא. הוא קרא לאזרחי מצרים "לעבוד קשה על מנת לשפר את המצב במדינתם".

המנהיג המצרי בן ה-59, שהדיח בשנה שעברה את הנשיא מטעם תנועת האחים המוסלמים, מוחמד מורסי, טען כי המדינה מאוימת על ידי טרוריסטים וכי בכוונתו להפוך אותה "נקייה מכל פחד". מוקדם יותר הערב הגיש א-סיסי את התפטרותו לנשיאה הזמני של מצרים, עדלי מנסור. מחר הוא צפוי להגיש את התפטרותו הרשמית בישיבת הממשלה שתתקיים בקהיר.

הודח בקיץ. מורסי (AP)

עד כה אף מועמד משמעותי במצרים לא הכריז כי על כוונתו להתמודד מול א-סיסי בבחירות, הצפויות להתקיים בקיץ. על פי ההערכות במדינה, המועמדים חוששים מפני הפופולריות וגלי ההערצה ברחוב המצרי כלפי שר ההגנה המתפטר, אך ככל הנראה יהיו מספר מועמדים בבחירות, שיסכימו לבפסיד מראש בקרב.

היום נערכו הפגנות המוניות של תומכי האחים המוסלמים בכיכר תחריר ובכיכרות נוספות בקהיר, על רקע גזרי דין מוות שהוטלו על יותר מ-500 חברי התנועה בתחילת השבוע. כוחות הביטחון המצרים נערכו בכוחות מתוגברים כדי למנוע הפרות סדר.