דיווח במצרים: סיסי יפרוש היום מהצבא

צעד נוסף של סיסי בדרך לנשיאות מצרים: מקורבו של שר ההגנה המצרי מסר כי הוא צפוי להיפרד היום מקציני הצבא לקראת התפטרותו, אחריה הוא צפוי לפשוט את מדיו ולהתמודד בבחירות לנשיאות מצרים. האחים המוסלמים צפויים להפגין היום בקהיר

ייפרד מהקצינים - וירוץ לנשיאות. סיסי (רויטרס)

מקורבו של שר ההגנה המצרי עבד אל-פתאח סיסי מסר לעיתון 'אלחיאת' כי הוא ייפרד היום מקציני המטה הכללי של הצבא לקראת פרישתו כדי להתמודד על נשיאות מצרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בפגישה ייקבעו גם המינויים החדשים בצמרת הצבא לאחר פרישתו של סיסי. קודם לכן הוא צפוי להגיש את התפטרותו לנשיאה הזמני של מצרים, עדלי מנסור.

היום צפויות גם הפגנות המוניות של תומכי האחים המוסלמים בכיכר תחריר ובכיכרות נוספות בקהיר, על רקע גזרי דין מוות שהוטלו על יותר מ-500 חברי התנועה בתחילת השבוע. כוחות הביטחון המצרים נערכים בכוחות מתוגברים כדי למנוע הפרות סדר. 

בית המשפט במצרים גזר אתמול עונש מוות על 529 מתומכיו של הנשיא המודח מוחמד מורסי. גזר הדין ניתן במסגרת משפט שמתנהל במדינה נגד 1,200 אנשי תנועת האחים המוסלמים.

בין פעילי התנועה שעליהם נגזר העונש, לאחר שהורשעו ברצח, נמצאים גם מי שהיה ראש הארגון מוחמד בדיע ובכיר נוסף, סאעד קטטני. "בית המשפט החליט לגזור עונש מוות על 529 נאשמים", אמר עורך הדין אחמד אל שריף לסוכנות הידיעות רויטס. "16 מהנאשמים זוכו אך ניתן לערער על פסק הדין".