סוריה - יומן מלחמה: המורדים במעוזו של אסד

המציאות בסורה משתנה מרגע לרגע. מצד אחד המורדים רשמו לזכותם הישג כאשר הצליחו להגיע לראשונה לרצועת החוף של לאטקייה דבר שמאוד תורם למוטיבציה של הלוחמים. אך מנגד, אסד משתמש בכל הארסנל העומד לרשותו ומכה במתנגדים למשטרו בכל הזדמנות

סוריה - יומן מלחמה: בזמן שבפסגת מנהיגי הליגה הערבית בכווית העדיפו להשאיר כסא ריק לסוריה - ביטוי לחוסר הוודאות לגבי גורלה של המדינה, הנתון בידי משטר אסד מצד אחד, והמורדים מהצד השני- המציאות החדשה במדינה משתנה מרגע לרגע בחזית הלחימה. סיכום האירועים במדינה - 25.3.14.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המורדים הצליחו להעפיל לרצועת ההרים החולשים על קו החוף של לאטקייה, ולראשונה ניתן לראות תמונות שלהם על מי הים התיכון. מחזה זה ודאי מוסיף מוטיבציה ללוחמים, אלא שביממה האחרונה הצליחו כוחות אסד להדוף חלק ניכר מהם מאזור העיירה כסב שליד הגבול עם תורכיה והקרבות במחוז העלווים מתנהלים בדילוגים ממקום למקום - תקיפה והימלטות של המורדים מפני כוחות מתוגברים של צבא המשטר.

למרות ההתקדמות שמציגים המורדים, השימוש של אסד בנשק עוצמתי רק הולך ומחריף. תמונות של נפלי טילים שהוטלו על ידי מטוסי חיל האוויר של אסד, לצד תושבי השכונות, נותנות פרופורציות לגבי המסה של חומר הנפץ שמשליכים מטוסי חיל האוויר הסורי על בתי התושבים- כמות חומר נפץ המסוגלת לחרב רחובות שלמים, כפי שנוכחנו לגלות בשבועות האחרונים.

לצד הקושי שבלחימה, המורדים משתדלים לשמור על מורל לכל אורך הדרך. בשירי מורל הם מבטיחים לכפר, לשכונה ולנחלה שממנה באו שלא תימאס עליהם לעולם. גם אם עכשיו קשה, הם אומרים, עליהם להחזיק מעמד.