סוריה - יומן מלחמה: ניצחונות מהירים למורדים

המורדים פתחו במתקפה רחבה על כוחות הצבא של המשטר הנמצאים במחסומים ובתחנות משטרה במחוזות הצפוניים. במחוז לטקיה הצפוני נרשמו הישגים משמעותיים, כשבמקביל הטורקים הפילו מטוס של חיל האוויר הסורי ובן דודו של אסד נהרג. כוחות אסד ממשיכים להפציץ בדרום המדינה באמצעות חביות נפץ

סוריה - יומן מלחמה: המורדים ממשיכים להנחית על אסד מכות מכאיבות, ונמשכת מגמת ההסלמה בגזרות השונות. הם פתחו במתקפה רחבה על כוחות הצבא הנמצאים במחסומים ובתחנות משטרה במחוזות הצפוניים מהבירה דמשק, והשיגו ניצחונות נקודתיים אך מהירים. סיכום האירועים במדינה - 23.3.14.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במקביל, אסד ממשיך להפציץ ללא רחם בדרום סוריה בעזרת חביות נפץ את האזורים שבהם אירעו מתקפות של המורדים בימים האחרונים. ההתפתחות החשובה והמעניינת ביותר של היממה האחרונה מתרחשת הרחק מדמשק הבירה - במחוז הצפוני לטקיה, קרוב לגבול עם טורקיה, שמהווה מעוז של המיעוט העלווי ושל המשטר. אחרי שהופל שם אמש מטוס קרב של המשטר מאש הצבא הטורקי, עלה רף המתיחות בין המדינות לשיא של חודשים.

המורדים עצמם, שמקבלים תגבורות מטורקיה ונעזרים בה כעורף אסטרטגי, נערכים להמשיך את המהלומות בבטן הרכה של אסד. מכה מכאיבה במיוחד ניחתה על הנשיא במהלך יום הלחימה אתמול בלטקיה, כשבן דודו הילאל אל אסד - מפקד כוחות ההגנה הלאומית - נהרג מאש המורדים.

נדמה כי כושר ההפתעה, התעוזה והנחישות של המורדים, שחלקם שייכים לאל-קאעידה, מונעים הכרעה או רגיעה כלשהי בעימות . למרות הדיכוי הברוטלי והאכזרי של ההתקוממות, התמונות שמגיעות היום מלמדות כי המורדים עדיין מסוגלים להשיב מלחמה שערה וליצור תפניות דרמטיות בחזיתות הלחימה השונות.