דיווח: בן דודו של אסד נהרג בקרבות

לפי דיווח ברשת אל-ערבייה, במסגרת מתקפת הנגד של המורדים על מחוז לטקייה, מעוזו של אסד, נהרג בן דודו של הנשיא הילאל אל אסד, ששימש כמפקד צבא ההגנה הלאומי

קרבות מתמשכים עם המורדים. ארכיון (רויטרס)

בן דודו של נשיא סוריה הילאל אל אסד נהרג היום (א') בקרבות עם המורדים סמוך לעיר הנמל לטקייה - כך מדווחת רשת אל-ערבייה. הילאל שימש כמפקד צבא ההגנה הלאומי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחרי שנהדפו מאזור הגבול בין סוריה ללבנון, פתחו בסוף השבוע המורדים במתקפת נגד על מחוז לטקייה, הנחשב למעוז העיקרי של משטר אסד ושל בני העדה העלאווית.

עד כה נהנה אסד משקט יחסי במחוז הבית שלו, ונראה כי חציית הקווים הזו היא התשובה של המורדים, בעיקר אנשי אלקעידה מארגון ג'בהת אלנוסרה, על חיסול מאחזיהם בהרי קלמון, לאורך הגבול עם לבנון, בימים האחרונים.

"בן דודו של אסד נהרג". ארכיון (רויטרס)

בחודש יולי האחרון דיווחה האופוזיציה הסורית כי בן דודו של אסד, חאפז מחלוף נהרג בפיצוץ בכפר סוסה, הנחשב לאחד המטות של כוחות הביטחון הסוריים, שם רוכזו מנגנוני הביטחון של אסד.

שישה קצינים בכירים נהרגו באותו פיצוץ ובהם ראש מנגנון הביטחון הפוליטי של הכוחות, הגנרל מוחמד זייתון. בין ההרוגים היה גם קצין בכיר במנגנון הביטחון של משמר הנשיאות, אחמד דיב ולפי הדיווחים גם בן הדוד מחלוף, ששימש כראש מנגנון ביטחון הפנים.