סוריה - יומן מלחמה: המורדים תוקפים במעוזו של אסד

כוחות האופוזיציה החלו במתקפת נגד על מחוז לטקייה, שנחשב למעוז העיקרי של הנשיא אסד. הישגים נוספים למורדים נרשמו במהלך סוף השבוע, בעיקר בעיר דרעא שבמחוז הדרומי. עם זאת, כוחות המשטר ממשיכים להכות בבסיסי המורדים

סוריה - יומן מלחמה: אחרי שנהדפו מאזור הגבול בין סוריה ללבנון, פתחו המורדים בסוף השבוע במתקפת נגד על מחוז לאטקייה (אזור החוף הצפוני), הנחשב למעוז העיקרי של משטר אסד ושל בני העדה העלווית. סיכום האירועים בסוף השבוע - 21-22.3.14.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתמונות שמגיעות מאזור לטקייה ניתן לראות כיצד המורדים שיגרו רקטות בצרורות לעבר אתרים אסטרטגיים במחוז.

עד כה נהנה אסד משקט יחסי במחוז הבית שלו, ונראה כי חציית הקווים הזו היא התשובה של המורדים - בעיקר אנשי אלקעידה מארגון ג'בהת אלנוסרה - על חיסול מאחזיהם בהרי קלמון, לאורך הגבול עם לבנון, בימים האחרונים.

הישגים נוספים היו למורדים בסוף השבוע במחוז הדרומי באזור חוראן - במיוחד בסמוך לעיר דרעא. לאחר שבשבוע שעבר השתלטו המורדים שם על בית כלא מרכזי, שלשום הצליחו להניח את ידם על מחסני התבואה הגדולים של המשטר ועל בסיס סמוך בעיר המחוז הדרומית.

עם זאת, המשטר עדיין מצליח להכות במוקדי ההתקוממות באמצעות הפצצות מהאוויר. גם התקיפות האוויריות תועדו באופן נרחב בתמונות שפורסמו במהלך סוף השבוע.