דיווח: "בכירי דאע"ש נהרגו בתקיפה בעירק"

רשת אל-ערבייה מדווחת כי מספר בכירים במדינה האסלאמית נהרגו בתקיפה של חיל האוויר הצרפתי בעירק. על פי הדיווחים, מנהיג דאע"ש אבו-באכר אל בגדדי היה בדרכו למקום, אך לא ידוע מה עלה בגורלו

"עשרות פעילים נהרגו" (רויטרס)

הישג לכוחות הקואליציה במאבקם בארגון המדינה האסלאמית: על פי דיווח ברשת אל-ערבייה, שורה של מנהיגים בכירים של דאע"ש נהרגו בתקיפה של חיל האוויר הצרפתי בשטח שעליו השתלטו פעילי הארגון בעירק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשלב זה לא ידוע מה עלה בגורלו של מנהיג הארגון, אבו-באכר אל בגדדי, שעל פי הדיווחים היה בדרכו למקום. במערב מתייחסים לפרסומים על פגיעה אפשרית בראש ארגון הטרור האכזרי בספקנות, מאחר שבעבר הופרכו דיווחים דומים על מותו.

מנהיג הארגון, אל-בגדדי (רויטרס)

על פי אל-ערבייה, מדובר בפשיטות שהתבצעו על סמך מידע מודיעני מוקדם על חמישה מוקדים של דאע"ש, והביאו למותם של עשרות פעילים. "מקורות ערביים אישרו כי מנהיג הארגון הקיצוני אל-בגדדי, היה בדרכו לאחד האתרים שהופצצו", נכתב בדיווח. בפעולה נהרסו עשרות מבנים, והתושבים באזור הונחו שלא לצאת מבתיהם.

ההפצצה הזו מצטרפת לשורה של פעולות של כוחות הקואליציה נגד הארגון, בהן גם תקיפה אווירית אמריקנית במערב עירק הלילה, סמוך לגבול עם סוריה. על פי ההודעה של צבא ארה"ב, חיל האוויר תקף מחנה אימונים של דאע"ש, אך לא דווח על הרוגים.

אמש התייחס מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי למאבק בארגון, כשאמר כי לארצו ולאירן אינטרס משותף להביס את דאע"ש. "הם לחלוטין מתנגדים לארגון ולמעשה פועלים נגדם בגבול בין אירן לעירק", אמר קרי במהלך שימוע בסנאט. "אין לנו שיתוף פעולה אך עניין משותף בנושא".