אפגניסטן: חמושים פתחו באש במלון והרגו 9 בני אדם

ארבעה צעירים חמושים נכנסו למלון יוקרה באפגניסטן והחלו לירות לכל עבר, לאחר ששלפו את האקדחים שהחביאו בגרביים. תשעה בני אדם נהרגו במתקפה - ארבעה מתוכם תיירים - והכוחות האפגניים המיוחדים הרגו את החמושים במהלך קרב יריות

חמוש אפגני, ארכיון (רויטרס)

פיגוע אכזרי במלון היוקרה: ארבעה חמושים נכנסו בשעות הלילה (ו') למלון "סרנה" בקאבול, בירת אפגניסטן, והחלו לירות לכל עבר. תשעה בני אדם נהרגו, בהם ארבעה תיירים. המשטרה המקומית פתחה בחקירת המקרה. הכוחות המיוחדים של אפגניסטן הרגו את ארבעת החמושים בקרב יריות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סגן שר הפנים האפגני, מוחמד איוב סלנגי, דיווח לסוכנות הידיעות AP כי שני גברים, שתי נשים וילד ממוצא אפגני נהרגו במתקפת הירי, שבוצעה במסעדת המלון. בנוסף למקומיים, שני תיירים ושתי תיירות נהרגו.

על פי הדיווח של רשת BBC, החמושים היו בני נוער, שנכנסו לבית המלון בטענה שהם רוצים לאכול. האקדחים הוחבאו בגרביהם של הצעירים, שפתחו באש עם כניסתם למסעדה. שניים מעובדי המלון נפצעו, וארגון הטליבאן לקח אחריות על המתקפה.

"קיבלנו מידע מהשומרים שהמתנקשים היו מתחת לגיל 18, והם הצליחו להיכנס למלון בטענה שהם הגיעו על מנת לאכול", מסר דובר משרד הפנים המקומי.

מלון סרנה, שדירוגו חמישה כוכבים, ממוקם במרחק של פחות מקילומטר מבית הנשיא וממשרדי ממשלה חשובים. המלון מארח בימים אלו צוות של האו"ם, שהגיע למדינה על מנת לפקח על הבחירות שייערכו במדינה בחודש אפריל. המלון הותקף בעבר מספר פעמים על ידי ארגון הטליבאן.