חמאס מציג: הקומנדו הימי של רצועת עזה

מה שהחל כתאונת אימונים מסתורית הוביל לחשיפת פעילות הקומנדו הימי של חמאס, שנמצא בימים אלה בשלבי הקמה והכשרה. בסרטון שהופץ ברשת נראים פעילי היחידה כשהם שטים על גבי סירות, מבצעים סריקות בחופים ומשגרים רקטות לאורך קו החוף. צפו בתמונות

מותו של אחד ממפקדי הזרוע הצבאית של חמאס לפני כעשרה ימים הוביל לחשיפה רשמית של מה שהפך בימים האחרונים לסוד גלוי ברצועת עזה: הקמת קומנדו ימי של חמאס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

איברהים אלע'ול נהרג בפיצוץ מסתורי בעזה, בעת ששהה במבנה עם עוד מספר פעילים בארגון. בחמאס נמנעו מפרסום פרטים מזהים על סוג הפעילות שבה עסק ועל תפקידו בארגון, אך בהודעה על מותו נמסר כי נהרג במהלך אימון.

אימונים לאורך קו החוף

בימים שחלפו מאז נפוצו שמועות ברשתות החברתיות בעזה על כך שאלע'ול שימש כביכול כמפקד בכיר ביחידה הימית של הזרוע הצבאית. עקב השמועות שנפוצו ברשת פרסם חמאס את סרטון ההנצחה לזכרו, ודרכו נחשפת לראשונה פעילות יחידת הקומנדו הימי של חמאס.

בסרטון נראים פעילי היחידה כשהם שטים על גבי סירות, מבצעים סריקות בחופי עזה ומשגרים רקטות לאורך קו החוף. בסרטון גם מופיעים קטעים של אלע'ול באימונים וצוואתו. לדברי מקורות ברצועת עזה, מדובר ביחידה שנמצאת בשלבי הקמה והכשרה ומטרתה לאפשר לארגון חמאס לנהל קרבות גם בלב ים.