סוריה לאו"ם: "נקטו צעדים נגד ישראל"

במכתב ששוגר מטעם משרד החוץ הסורי אחרי תקיפת צה"ל במדינה, נכתב כי "יש לנקוט צעדים שירתיעו את ישראל לבל תחזור על ההפרה של הסכם הפרדת הכוחות" בין שתי המדינות. בסוריה האשימו את ישראל בכך שהיא "מעניקה סיוע ישיר ועקיף לארגוני הטרור החמושים שנמצאים באזור הגבול"

"לנקוט צעדים נגד ישראל". אסד (רויטרס)

משרד החוץ הסורי שיגר הערב (ד') מכתב רשמי למועצת הביטחון של האו"ם, שבו הוא דורש כי "יינקטו צעדים שירתיעו את ישראל לבל תחזור ההפרה של הסכם הפרדת הכוחות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במכתב צוין כי "ישראל מעניקה סיוע ישיר ועקיף לארגוני הטרור החמושים שנמצאים באזור הגבול". עוד הוסיפו במשרד החוץ הסורי, כי "הדבר נעשה בין השאר על ידי טיפול בפצועים מביניהם והחזרתם לשדה הלחימה כדי שימשיכו להילחם נגד התושבים שחיים באזור הזה".

סוריה: "הרוג מתקיפת צה"ל במדינה"

מוקדם יותר היום, פחות מיממה לאחר פיצוץ מטען החבלה שהופעל נגד כוח צה"ל בגדר הגבול ברמת הגולן, ותקיפת צה"ל בסוריה שהגיעה בעקבותיה - הגיעה התייחסות ראשונה מדמשק לתקרית.

בדיווח בטלוויזיה הסורית, סיפר הקריין על התגובה הישראלית הראשונית אתמול לעבר אזור הכפר קוניטרה והתקיפה הלילית שכוונה נגד מספר מטרות של צבא סוריה. לדבריו, אזרח סורי אחד נהרג בתקיפה ועוד מספר נפצעו. "ישראל עושה זאת כי הצבא הסורי מנצח את ארגוני הטרור", הצהיר הקריין שאיים כי אם המצב המתוח יימשך - לא יהיה ביטחון באזור.

מדובר בהתייחסות ראשונה בתקשורת הסורית לנושא, לאחר קרוב ליממה של שתיקה רועמת. בישראל ממשיכים לעקוב מקרוב אחר גדר הגבול, והרמטכ"ל גנץ הזהיר הבוקר את הסורים מפני ניסיון להמשיך בחילופי המהלומות. "אני מקווה בשבילם שיפסיקו עם השטויות", הדגיש גנץ במהלך ביקור שערך בבית ספר תיכון בגן יבנה. "אנחנו דרוכים ועוקבים אחרי מה שקורה, ומי שיפעל נגדנו מכל מקום ירגיש אותנו בחזרה".

"נמשיך לפעול – מי שיפעל מולנו יבין שהוא עושה טעות", אמר גנץ מאוחר יותר. "נפעל ככל שיידרש כדי להבהיר את זה. כך עשינו בעבר וכך עשינו גם עכשיו".

נתניהו: "נפגע באלה שפוגעים בנו"

בפתח ישיבת הממשלה השבועית הבהיר ראש הממשלה נתניהו כי המטרות שהותקפו הלילה הן כאלה ששיתפו פעולה עם ההתקפות על כוחות צה"ל. "המדיניות שלנו היא מאוד ברורה: אנחנו פוגעים באלה שפוגעים בנו", אמר נתניהו. "אנחנו גם מסכלים כמיטב יכולתנו העברת אמצעי לחימה בים, באוויר וביבשה, והפעילות הזאת תימשך".

"מעת לעת אנחנו נדרשים לעשות פעולות תקיפות, כפי שאנחנו עושים עכשיו, כדי שהשקט הזה יימשך", הוסיף ראש הממשלה. "המדיניות התקיפה הזאת אחראית לכך שביטחון ישראל נשמר וישראל, יחסית לכל המזרח התיכון, שעובר את הטלטלה הכבירה הזאת שנמשכת ביתר שאת, היא המקום היציב והבטוח ביותר בכל האזור הזה"‬.