סוריה - יומן מלחמה: הישג אסטרטגי לצבא אסד

אתמול רשמו החיילים של בשאר אסד הישג חשוב, כשכבשו את העיירה האסטרטגית יברוד מידי המורדים. את המחיר של כישלונות המורדים משלמים בעלי הברית של אסד בלבנון, כשהחיזבאללה ספג עוד פיגוע התאבדות של אל קעידה בשטח השכנה. צפו בסיכום האירועים

סוריה - יומן מלחמה: יום אחרי שציינו בסוריה שלוש שנים לתחילת מלחמת האזרחים נראה שדבר לא עומד להשתנות בקרוב: שגרת חביות הנפץ המושלכות מהאוויר על בתי התושבים, העשן הסמיך שעולה מאזורי ההפצצות וגם הניסיונות של המורדים לשמור על עמדותיהם ולהשתלט על כמה ממעוזי המשטר - כל אלה נמשכים ללא הפסקה. סיכום האירועים - 16.3.14.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

היום מגיעות עדויות להמשך הלחימה ממוקדים רבים כוללחמה, חומס וחלב. חיילי אסד רשמו אתמול הישג משמעותי, כשאחרי לחימה ממושכת של כמעט חודשיים נפל בידי המשטר מעוז המורדים בגבול סוריה לבנון, העיירה בעלת המיקום האסטרטגי יברוד, השוכנת על הכביש שמחבר בין דמשק לחומס.

למרות ההפסד בקרב, ממשיכים המורדים לפעול בגזרה באמצעות חוליות שחוצות את הגבול ללבנון כדי לבצע פיגועים המכוונים נגד חיזבאללה.

בלילה שבין יום ראשון לשני קיבל ארגון הטרור תזכורת לכך שהוא משלם מחיר על הלחימה בסוריה, כאשר מחבל מתאבד מארגון אל קעידה הרג לפחות פעיל חיזבאללה אחד בפיגוע תופת שביצע באמצעות רכבו בעיירה נבי עות'מאן שבבקעת הלבנון.