מפקד הפיגוע בכביש 12 נהרג בתאונה

טאופיק מוחמד פריג', ממייסדי ארגון הטרור הסלפי הקיצוני "אנסאר בית אל-מקדס", נהרג לאחר שמטען נפץ שנשא עמו התפוצץ בשל תאונה. פריג' פיקד על מתקפת הטרור בכביש 12 באוגוסט 2011, שבה נהרגו 8 ישראלים

הפיגוע בכביש 12 (רויטרס)

מכה קשה לארגון הטרור "אנסאר בית אל-מקדס": אחד ממייסדי הארגון הסלפי הקיצוני, טאופיק מוחמד פריג', נהרג לאחר שתאונת דרכים שבה היה מעורב גרמה לפיצוץ מטען שנשא ברכבו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פריג', שכונה גם אבו עבדאללה, היה המפקד האחראי על פיגוע הטרור המשולב בכביש 12 באוגוסט 2011, שבו נהרגו שמונה ישראלים. מתקפת הטרור החלה בירי של שלושה מחבלים לעבר אוטובוס אגד קו 392. שבעה נוסעים נפצעו.

לאחר מכן פוצץ מחבל מתאבד חגורת נפץ ליד אוטובוס נוסף, ריק מנוסעים. נהג האוטובוס נהרג וכלי הרכב נשרף כליל. בהמשך פתחו מחבלים באש לעבר כלי רכב ישראליים שעברו במקום. חמישה נוסעים נהרגו. במהלך חילופי אש שהתפתחו במקום נהרגו עוד שני קציני צה"ל.

צבא מצרים נלחם בארגוני הטרור בסיני (רויטרס)

בהודעת ארגון הטרור נמסר כי אבו עבדאללה היה היוזם העיקרי של פיצוצי צינור הגז בסיני. בתחילת 2013 עזב את סיני ועבר לתוככי מצרים, על מנת לפקח על פעולות הארגון במדינה. אחת מהבולטות בפעולות הייתה פיצוץ מכונית תופת במשרד הפנים המצרים בספטמבר 2013.

כמו כן נטל על עצמו ארגון "אנסאר בית אל-מקדס" אחריות לירי רקטות משטח חצי האי סיני לעבר העיר אילת.