סוריה - יומן מלחמה: המורדים פתחו במבצע שאפתני

כוחות המורדים תקפו בנשק ארטילרי ובמקלעים כבדים את כוחות צבא סוריה באזור העיר חמה. היעד שהציבו לעצמם הוא יצירת חיץ במרכז המדינה שיביא לניתוק בין הכוחות ויקשה על כוחות הצבא לפעול ביעילות

סוריה - יומן מלחמה: בעוד כוחות המורדים ממשיכים בלחימה עיקשת נגד צבא סוריה ולוחמי החיזבאללה, אסד נוקט במהלך תקשורתי ומצטלם עם ילדים בשכונת עדרא שבפרברי דמשק. מרכז סוריה הפך בימים האחרונים לזירת קרבות קשה ונרשמים חילופי אש כבדים בין הצדדים. סיכום האירועים - 12/3/2014.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בניסיון לשבור את הקיפאון בלחימה המתמשכת אשר גובה מחיר כבד מהמורדים ומהאוכלוסייה המתקוממת לצידם, פתחו בימים האחרונים המורדים במרכז סוריה - אזור חמה רבתי - במתקפה מאסיבית על עמדות המשטר.

מטרת המבצע היא למוטט את האחיזה הצבאית של המשטר במרכז המדינה ולחצוץ בין צפונה לדרומה, מה שיקשה על הצבא לפעול. הצלחת המבצע עשויה להוביא לשינוי משמעותי ביחסי הכוחות, אך מוקדם מדי לקבוע כיצד יסתיים. שני הצדדים עושים שימוש מאסיבי במקלעים ובארטילריה כבדה מה שהופך גם את האזור זה לזירת קרבות עקובה מדם, כמו חומס ופרברי דמשק.

ואם כבר מספרים על פרברי דמשק - היום הפתיע הנשיא אסד את התושבים שנותרו פליטים בשכונת עדרא שבפרברי העיר. בביקור חטוף ומצולם בקפידה הנציח הרודן את תמונותיו עם ילדים קטנים שנותרו ללא קורת גג משלהם, כל זאת, תוך כדי הפצצות פראיות של חיל האוויר הסורי - שהחריבו את בתיהם של אחרים. המורדים לעגו לאסד ולמהלכו היחצ"ני ושילבו את תמונות הביקור שערך בשכונת עדרא עם תמונות אחת הפצצות שנפלו היום.