סוריה - יומן מלחמה: נשק מאולתר נגד חיל האוויר של אסד

שלוש שנים וחצי לאחר שהחלה הלחימה בסוריה, וכוחות המורדים מבינים שללא תמיכה לוגיסטית של נשק מתקדם - לא יוכלו להשיג הכרעה צבאית מול כוחותיו של אסד. למרות זאת המורדים לא מתייאשים, ויורים לשמיים מכל הבא ליד

סוריה - יומן מלחמה: כוחות המורדים מתחילים להכיר בעבודה שלא יצליחו להביס את צבא אסד, זאת למרות ההישגים שהם רושמים בגזרת יברוד מול הכוחות הסורים ולוחמי חיזבאללה שניסו לפלוש למעוז המורדים בעיר סיכום האירועים - 11/3/2014.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גם מי שאינו מומחה לאסטרטגיה יכול להבין בשלב זה כי אמצעי הלחימה העומדים לרשות המורדים לא יאפשרו להם להשיג הכרעה צבאית מול צבא אסד, שזוכה לאספקת תחמושת ונשק מתקדם מאירן ומרוסיה.

בשלב זה מכירים המורדים בעובדה שההישג העיקרי שלהם הוא בעצם הישרדותם, כגורם שקורא תיגר על המשטר במלחמת ההתשה שהוא מנהל מולו.

בידיעה הזו, מתברר, אין כדי לגרום לפעילי הפלגים לאבד תושיה ותקווה, נהפוך הוא. בסרטון שמגיע היום ממערת נועמן סמוך לחמה, נראים המורדים כשהם מכוונים לעבר מטוסי צבא אסד כלי נשק מאולתרים, שלא ברור אם כלל מסוגלים לפגוע במטרות, ומתבדחים על כך.

במקביל, נמשכת הלחימה בגזרת העיר יברוד הסמוכה לגבול סוריה-לבנון. לאחר הדיפת ניסיון הפלישה של עשרות לוחמי חיזבאללה למעוז המורדים בהרי קלמון, מגיע מהאיזור תיעוד של ירי טילים ששיגר הצבא לתוך העיירה.

המורדים מנצלים את התנאים הטופוגרפיים באזור ושורדים את המהלומות שצבא אסד מנחית עליהם מהקרקע, לאחר שהתייאש מהתקיפות האוויריות באזור.