סוריה - יומן מלחמה: אל-קאעידה החזירה שבויות לסוריה

לצד התמונות הקודרות של המשך לחימה ללא מעצורים וללא רחמים שפוגעת בצורה קשה באוכלוסיה, ביממה האחרונה בלט אירוע שמשאיר מקום לתקווה: אל-קאעידה שחרר נזירות שחטף לפני כשלושה חודשים, במסגרת עיסקת חילופים ראשונה מסוגה עם המשטר

סוריה - יומן מלחמה: הלחימה נמשכת ללא מעצורים או רחמים, ופוגעת קשות באוכלוסיה המקומית, שסובלת מרעב כבד וממחסור במים ודלק. לצד חילופי האש הכבדים, ניכרים סימני תקווה ואופטימיות, לאחר שהמשטר ואל-קאעידה החלו להחליף שבויים, לראשונה מאז פרוץ העימותים. סיכום האירועים - 10/3/2014.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

נזירות שנחטפו על ידי אל-קאעידה בעיירה מעלולה לפני כשלושה חודשים, שוחררו אמש בגבול סוריה לבנון, במסגרת עיסקת חילופים ראשונה מסוגה עם המשטר. בתמורה לשחרור הנזירות, התחייב המשטר לשחרר 138 אסירות פוליטיות מבתי הכלא שלו.

תחילת שחרור האסירים משאיר מקום לתקווה במדינה השסועה: הפסקת אש מלאה בין המשטר למורדים אולי לא נראית כרגע באופק, אבל הסדרים שיכולים להפחית את סבלה של שהאוכלוסיה בשני הצדדים, נראים כאופציה ריאלית. עם זאת, מצוקת התושבים החיים בתנאי מחסור נמשכת, וחלקם החלו לגדל בעצמם ירקות כי אין סחורה בשווקים.

את התנאים הקשים בסוריה תיאר בקור רוח ילד, שטען כי אסד הוא "רודן רשע" שמונע מהתושבים מים ודלק, תוך שהוא ממשיך להפציץ אותם ללא רחמים.