סוריה - יומן מלחמה: המורדים מתחמשים - מרוגטקה ועד טנקים

בחודשים האחרונים הצטיידו המורדים בארסנל של טילים ותותחים, וברגעים של מחסור הם מצליחים גם לאלתר. לאחר סיוע מקטאר וסעודיה, הם מחזיקים בידיהם נשק באיכויות שלא היו מביישות צבא סדיר, ולכן אין פלא שיש להם גם הצלחות בשדה הקרב

סוריה - יומן מלחמה: המורדים בסוריה מציגים שורה של שיפורים ואלתורים בלחימתם במשטר אסד. בחודשים האחרונים הצטיידו המורדים בארסנל של טילים ותותחים - חלקם שלל קרב, חלקם אספקה שהגיעה מחוץ לסוריה במימון מדינות כמו ערב הסעודית וקטאר - וכעת הם מחזיקים בידיהם נשק באיכויות שלא היו מביישות צבא סדיר. סיכום האירועים - 9/3/2014.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשל התעצמותם של המורדים, הצבא הסורי מתקשה לכבוש את העיירה יברוד, שהפכה למעוז מבוצר שכמעט בלתי אפשרי לכבוש מהקרקע. על מנת להתמודד עם האתגר, העיירה מופצצת מהאוויר באמצעות מטוסי סוחוי המסוגלים לחמוק מאש הנ"מ של המורדים.

במהלך היום ניהלו המורדים קרבות שריון נגד שריון בצבא אסד וסרטונים שונים מסוריה מראים שהם גם פוגעים. כוחות מיומנים של המורדים הצליחו לפוצץ באמצעות טיל נגד טנקים עמדה של המשטר ובתוכה חיילים. בהיעדר אמצעי שיגור חדישים, המורדים מצליחים לאלתר מקלעים בסגנון "קלע דוד" על מנת להשליך פצצות לעבר המטרות.

אסד נהנה אומנם מסיוע צבאי של אירן ושל רוסיה, שמקנות לו תחמושת באיכות עדיפה פי כמה מזו של המורדים, וללא הגבלה, ובכל זאת - המורדים מצליחים להשיב מלחמה ולהפגין יכולות הישרדות, תעוזה ותושייה - מה שמרמז על כך שמלחמת האזרחים אינה עומדת בפני סיום.