אסמה אסד מגלה רגישות: ביקרה ביום האישה במחלקת יולדות

רעייתו של נשיא סוריה אסמה אסד ביקרה בבית חולים ליולדות בדמשק לרגל יום האישה הבינלאומי. בעוד הצבא עליו מפקד בעלה ממשיך לטבוח באזרחים, היא אמרה ליולדות: "אתן מייצגות את תרבות החיים, ההתרבות והילודה"

רעייתו של נשיא סוריה אסד ביקרה אתמול (שבת) בבית חולים ליולדות לרגל יום האישה הבינלאומי. אסמה אסד, בהופעה פומבית נדירה, הגיעה בחליפה מחויטת ומוקפדת והביעה הערכה והוקרה לנשים הסוריות המביאות אור ותקווה למדינה - בזמן שמחוץ לבית החולים נמשכת מלחמת האזרחים האכזרית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך ביקורה של אסמה אסד בבית החולים בדמשק, היא שוחחה עם נשים המאושפזות במחלקת היולדות והביעה התעניינות בשלומן. "תרבות החיים האצילית של הסורים משרתת ואף מחזקת את המדינה יום אחרי יום", אמרה אסד במהלך ביקורה. "בזמן שהמחבלים מייצגים את האפלה, הסורים מחזירים את האור".

רעיית הנשיא הסורי, שתחת שלטון בעלה נהרגו כבר יותר מ-140 אלף אזרחים, לא נותנת למציאות לבלבל אותה. "המחבלים פוגעים במדע, בבתי הספר ובאוניברסיטאות, ונגד זה המשפחות הסוריות הולכות ומתרחבות", אמרה לאמהות. "הם (המורדים) מייצגים מוות ואתן מייצגות את תרבות החיים בסוריה".

אסד קיבלה תדרוך מצוות הרופאים ושמעה על הקשיים הרבים שבניהול המוסד נוכח מלחמת האזרחים הנמשכת זה שלוש שנים. צוות בית החולים שיתף אותה באתגרים הכרוכים בניהול המוסד בתקופה זו ובחיסרון המתמיד בתרופות וציוד רפואי.

הביקור של רעיית הנשיא נעשה במקביל לטענת המורדים כי המשטר, בראשות בעלה, תקף שוב אזרחים בנשק כימי. בסרטון שפורסם מוקדם יותר ברשת נראים אזרחים שנפגעו מנשק כימי, לכאורה, שהם מטופלים בבית חולים מאולתר בפרבר של דמשק שנמצא בידי המורדים. זו אינה הפעם הראשונה בה המורדים טוענים כי אסד ממשיך לתקוף אותם בנשק שכזה.