סוריה - יומן מלחמה: רק אבק נשאר משכונת מגורים בחלב

תיעוד חדש ויוצא דופן מהעיר חלב מציג את ההרס שזרעו ההפצצות ואת המעט שנותר משכונת מגורים שלמה. במקביל, מתפרסמות תמונות קשות של ילדים שנפצעים בלחימה הבלתי פוסקת. והמורדים? הם ממשיכים להתהדר במתקפות שלהם על מחסומי הצבא בצפון המדינה

סוריה - יומן מלחמה: המימדים האדירים של ההרס שגרמו הפצצות חיל האוויר הסורי בחלב מתגלים, פעם נוספת, לעיני המצלמות. תמונה סמלית שפורסמה אתמול מציגה אנשים המסתובבים בחוסר מעש באחד מאתרי ההפצצות, במקום שהיה עד השבוע שכונת מגוריהם, וכעת נותר בו בעיקר הרס ואבק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

תמונה זו מייצגת את מצבם של מאות אלפי סורים שאיבדו את בתיהם במתקפות האוויר והפכו לפליטים. כנראה גם התושבים שתועדו בתמונות החדשות יצטרכו להסתגל למציאות הקשה שנכפתה עליהם ולנדוד למקום שבו יוכלו לשכן את משפחותיהם. תמונות דומות הגיעו אתמול מרסתאן שבאזור חומס ומדיר א-זור במזרח המדינה.

לצד הפגיעה המאסיבית ברכוש, התמונות הקשות ביותר הן של ילדים נפגעי לחימה. "אנחנו כבר מסיימים", אמר רופא לילד שנפצע ברגליו בעיירה עקרב, ליד חמה, ומירר בבכי.

במקביל, מתהדרים המורדים בהמשך המתקפות שלהם על מחסומי הצבא בצפון המדינה: מחסום נוסף באזור אידליב שוחרר מידי המשטר, השלישי במספר בימים האחרונים. אך גם פעולות אלה נראות כעת כחסרות תכלית, כשהלחימה המאסיבית במדינה ממשיכה ושני הצדדים סופגים עוד ועוד אבידות בנפש.