יומן מלחמה: ניצחון קטן למורדים מול אסד

למרות הפצצות באזורים רבים מוכי מלחמה בסוריה, המורדים הצליחו להשיג ניצחון אחד קטן בצפון. המורדים הצליחו להניס את צבא אסד מאחד המחסומים בעיר אידליב. למרות ההישג, באזור הגבול עם לבנון כוחותיו של אסד מצליחים להביס את המורדים ללא קושי ניכר

סוריה - יומן מלחמה: למרות אווירת הנכאים השוררת בימים האחרונים בשכונות רבות המופצצות באמצעות חביות נפץ על ידי כוחותיו של אסד באזור דמשק, למורדים בצפון סוריה היה אתמול רגע של התרגשות - הם הצליחו להניס את צבא אסד מאחד המחסומים שעליהם חלשו עד כה בעיר אידליב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רגע ההשתלטות על המחסום תועד בתמונות. מעבר לכך המורדים מרכזים את ניסיונותיהם לפגוע בכוחות אסד ולהשמיד כמה שיותר טנקים ומשוריינים בדרכים הראשיות והצדדיות לערים. בפרברי דמשק ובמקומות נוספים נרשמו גם היום אירועים של שיגורי טילים ומרגמות שחלקם הסתיימו בפגיעות מדויקות.

למרות היכולות שמפגינים המורדים - צבא אסד מצליח להדוף אותם בקלות באזורים שבהם מתנהלים מבצעים לטיהור המורדים. היום מוקד התעסוקה העיקרי של צבא סוריה הוא השטח שבין פרברי דמשק לגבול עם לבנון - סביב העיירה יברוד שממנה מבצעים המורדים באזור את מתקפותיהם. המורדים ניגפו מיישובים סמוכים ליברוד שעליהם השתלט הצבא, אך עדיין שולטים בפסגות העיירה.