מצרים הוציאה את חמאס מחוץ לחוק

אחרי שהרשויות בקהיר העמידו למשפט את אנשי האחים המוסלמים, בית המשפט פסק שהארגון הפלסטיני לא יוכל לפעול במצרים. מדובר בעוד מכה כואבת לשלטון חמאס ברצועה, בעיקר כלכלית. השופט: חמאס מהווה איום ביטחוני ופועל עם אל קאעידה

אניש חמאס צועדים בעזה (רויטרס)

מצרים מוציאה את חמאס מחוץ לחוק: בית משפט בקהיר פסק כי כל פעילות של הארגון הפלסטיני בשטח מצרים אינה חוקית. כלי תקשורת במצרים מדווחים שההחלטה התקבלה במסגרת הצעדים שנוקט השלטון להגבלת תנועת האחים המוסלמים, התנועה האחות של חמאס, שגם פעולותיה הוגדרו כלא חוקיות וראשיה ובהן הנשיא המודח מוחמד מורסי עומדים למשפט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השופט טען שחמאס מהווה איום ביטחוני על מצרים והאשים את אנשי הארגון בפעילות טרור ובקשר עם ארגון אל קאעידה בחצי האי סיני. לפי ההחלטה, משרדי חמאס בכל מצרים ייסגרו. המטרה של הפסיקה, על פי גורם אנונימי במערכת המשפט המצרית, היא גם לתמוך בפעילות פלסטינית שמתנגדת לחמאס ברצועת עזה.

דובר חמאס סמי אבו זוהרי גינה את ההחלטה ואמרה שהיא פועלת נגד העם הפלסטיני. "הפעולה הזו פוגעת בתדמית של מצרים ובתפקיד שלה בהגשמת המטרה הפלסטינית. היא מציגה חזית נגד ההתנגדות הפלסטינית", אמר אבו זוהרי.

עבור השלטון ברצועת עזה הפסיקה של בית המשפט היא בעיקר מכה כלכלית, שמגבירה את הלחץ שהחל עם המאבק המצרי נגד תעשיית מנהרות ההברחה.

אמש דיווחנו שעשרות אלפי עובדים במגזר הציבורי ברצועת עזה, לא מקבלים משכורות כבר ארבעה חודשים. מנהיג ארגון העובדים יצא במחאה גלויה נגד שלטון חמאס, שלא משלם את המשכורות.