סוריה - יומן מלחמה: אסד מעביר אספקה באמצעות מצנחים

המורדים מכתרים את לוחמי אסד בגזרת הגולן, והאחרון נאלץ לשלוח אספקה באמצעים חריגים; יחד עם זאת, מתרחשות הפצצות אוויריות בלתי פוסקות על דרום המדינה וגזרת לחימה חדשה מתלהטת. סיכום אירועי הדמים בסוריה בסוף השבוע

סיכום אירועי הדמים בסוריה בסוף השבוע: מצנחים בשמי הגולן - ולא מדובר במצנחי רחיפה בצד הישראלי. צבא אסד משתמש במצנחים כדי להעביר אספקה ללוחמיו הנצורים בעמדותיהם, עקב מתקפות המורדים שמכתרים אותם בגזרת הגולן. בסוף השבוע הגיעו תמונות המתעדות את מבצע האספקה החריג הזה בקוניטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נוסף על כך, מתרחשות הפצצות מהאוויר ללא הפסקה בעיקר בדרום סוריה, ובעוד גזרה מתלהטת של לחימה - יברוד שבהרי קלמון, בגבול סוריה-לבנון, שם סופג גם ארגון חיזבאללה אבידות בימים האחרונים, בניסיונותיו להשתלט - ללא הצלחה - על מובלעת של המורדים היושבת על נתיב המעבר (וההברחות) בין סוריה ללבנון.

יחד עם זאת, לאחר שנואשו מניסיונות לכבוש מבנים מבוצרים של המשטר בהסתערות רגלית - המורדים עושים שימוש הולך וגובר בתותחים וברקטות בניסיון לכבוש יעדים הנשלטים על ידי כוחות אסד. במקביל, בסרטוני הווידאו שמתפרסמים בימים האחרונים מהמדינה השסועה נראות תמונות קשות של ילדים פגועי הפצצות - מחיר העימות בין המבוגרים שהם סופגים על גופם.