ממשלה חדשה הושבעה במצרים

איברהים מחלב, שהיה שר השיכון בממשלה הקודמת, הוא ראש הממשלה החדשה - שהתייצבה בפני הנשיא הזמני ונשבעה אמונים. במסיבת עיתונאים בקהיר הכריז מחלב כי ממשלתו תעשה כל מאמץ להדביר את הטרור האסלאמי ולשקם את כלכלת המדינה

ממשלה חדשה הושבעה היום (שבת) במצרים, לאחר שממשלתו של ראש הממשלה הקודם אל-בבלאווי התפטרה השבוע. ראש הממשלה החדש הוא איברהים מחלב, בן 65, שהיה שר השיכון בממשלה הקודמת. בממשלה החדשה 31 שרים, מתוכם 19 שכיהנו בממשלת בבלאווי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אחר הצהריים התייצבה הממשלה החדשה בפני נשיא מצרים הזמני עדלי מנצור, ונשבעה אמונים. פילדמרשל עבד אל פתח א-סיסי ימשיך לכהן כשר ההגנה ומונה גם לתפקיד סגן ראש הממשלה. מקורות בקהיר צוטטו השבוע באומרם כי א-סיסי צפוי להמשיך לכהן בתפקידו כשר הגנה ולא יפרוש ממנו - כל עוד לא הוכרז על חוק בחירות חדש. הבחירות לנשיאות מצרים צפויות להתקיים באביב.

בעקבות המצב הביטחוני הלא יציב במדינה ושורת הפיגועים עמה היא מתמודדת, תפקיד חשוב נוסף בממשלה הוא שר הפנים, הממונה על ארגוני הביטחון. מחמד איבראהים, שכיהן בתפקיד מאז הדחת מורסי בקיץ האחרון, ימשיך למלא תפקיד זה.

ראש הממשלה החדש איבראהים מחלב הכריז במסיבת עיתונאים בקהיר כי ממשלתו תעשה כל מאמץ להדביר את הטרור האסלאמי ולשקם את כלכלת המדינה, ובעיקר את ענף התיירות ואת תחום ההשקעות הזרות.

עוד יעדים של הממשלה החדשה: ביצוע "מפת הדרכים" שנקבעה בקיץ האחרון אחרי הדחת מורסי, ובמסגרתה קיום בחירות לנשיאות מצרים ולפרלמנט.