במפתיע: הממשלה במצרים התפטרה

אחרי ישיבה שנמשכה רבע שעה, שרי הממשלה המצרית הודיעו על התפטרותם. לפי דיווח, באל-אהרם, הסיבה להתפטרות היא הכשרת הקרקע לריצתו של א-סיסי בבחירות נשיאות באפריל הקרוב. ראש הממשלה הזמני יישאר בתפקידו עד לבחירות

א-סיסי - רוצה להיות נשיא (חדשות 2)

ממשלת מצרים הזמנית, המגובה על ידי הצבא, התפטרה הבוקר (ב') במפתיע. בכיר בממשל אמר לעיתון אל אהרם המצרי כי הממשלה המצרית הגיעה להחלטה על פירוקה, אחרי ישיבה שנמשכה 15 דקות בלבד. מפקד הכוחות המצרים - שר ההגנה עבדל פאתח אל-סיסי, שמתכנן לרוץ לתפקיד הנשיא בבחירות הקרובות - הוא שהוביל את המהלך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפי דיווחים בתקשורת המצרית, ראש הממשלה חאסם אל באבלאווי הודיע על ההתפטרות ואמר כי המצב היום במצרים טוב יותר משהיה בקיץ האחרון, והקרקע בשלה להליך בחירות מסודר יותר. הבחירות במצרים צפויות להיערך בחודש אפריל הקרוב.

ההתפטרות צפויה להוביל את א-סיסי למועמדות רשמית לנשיאות מצרים. בעיתון אל-אהרם נטען כי כדי לרוץ לתפקיד הנשיא, א-סיסי צריך להתפטר מתפקידו הנוכחי בממשלה.

שר ההגנה הציג, במהלך הפגישה, שנערכה במיוחד על רקע מצבה הכלכלי של מצרים, תכנית שתוביל את המדינה לבחירות הראשונות  - מאז הפלת ממשלת האחים המוסלמים בראשותו של מוחמד מורסי בחודש יולי האחרון.