סוריה יומן מלחמה: עשרות הרוגים בפיגוע התאבדות בבית חולים

הפלג הקיצוני של אל-קאעידה הצטרף לקטל בחלב ואידליב וגרם לקורבנות רבים בפיגוע התאבדות בבית חולים שדה של המורדים. במקביל, קרב ההתשה באזור יברוד נמשך, כשהמורדים מסבים אבדות לצבא המשטר וחיזבאללה מצידו ממטיר עליהם רקטות. סיכום האירועים בעוד יום עקוב מדם בסוריה

בין הפטיש לסדן: אם לא די בהפצצות האוויריות שמהן סובלים תושבי המחוזות חלב ואידליב, עכשיו גם הפלג הקיצוני של אלקעידה, הפועל בצפון המדינה, מצטרף להרג. סיכום אירועי הדמים בסוריה אתמול -23/2/2014.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עשרות נהרגו ונפצעו בפיגוע התאבדות שאירע בבית חולים שדה של המורדים בגבול סוריה-תורכיה. מכה קשה לאוכלוסיה, ובתוכה גם ילדים רבים, המשלמים את מחיר העימות בין הפלגים השונים הנלחמים זה בזה בסוריה.

בתוך כך, נמשכת הלחימה האינטנסיבית בעיירה יברוד בהרי קלמון, זה השבוע השני ברציפות. המורדים מצליחים להסב אבידות ללוחמי צבא המשטר וחיזבאללה, מצידו, ממטיר עליהם רקטות ופגזים.

העיירה הולכת ומתרוקנת מתושבים ורחובותיה נהרסים. זהו קרב התשה על השליטה בנקודה זו, שחולשת לא רק על הדרך לדמשק, אלא גם על הדרך ללבנון - ולכן מהווה יעד אסטרטגי עבור המשטר וחיזבאללה.

בינתיים נבנית מערכת חינוך חלופית, במקום תוכנית הלימודים של המשטר. המורדים מארגנים בתי ספר משלהם ורושמים את התלמידים באזורים הכפופים לשליטתם.