מצרים: מורסי מואשם בריגול לטובת אירן

היום נערך דיון נוסף במשפטו של הנשיא לשעבר מוחמד מורסי ושל 35 אנשי האחים המוסלמים, שבו נטען כי מורסי העביר מידע מודיעיני לאנשי משמרות המהפכה האירנים, לארגון חמאס ברצועת עזה ולארגון חיזבאללה. על פי כתב האישום, מורסי ואנשי האחים המוסלמים רצו לגרום לחוסר יציבות במצרים ובאזור

מורסי ועוד 35 בכלוב הנאשמים (רויטרס)

משפטו של נשיא מצרים המודח מוחמד מורסי נמשך היום (א') ואישום חדש נחשף: מורסי מואשם בריגול והעברת סודות מדינה לאנשי משמרות המהפכה האירנים, כחלק ממזימה שנועדה לערער את המצב במזרח התיכון בכלל ובמצרים בפרט.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המשפט, שנערך באקדמיה הצבאית בקהיר, הוא אחד משלושה משפטים שונים שנערכים נגד מי שכיהן כנשיא מצרים עד חודש יולי האחרון. התובעים מאשימים את מורסי ועוד 35 חברים אחרים בתנועת האחים המוסלמים בקשירת קשר עם עם תנועת חמאס ועם ארגון חיזבאללה. מורסי מואשם "בהעברת מידע למדינה זרה ובהעברת סודות מדינה ואספקת מידע ודוחות מודיעיניים לאנשי משמרות המהפכה, על מנת להביא לחוסר יציבות במדינה".

בכתב האישום נרמז שחלק מהמידע נוגע למדינה "אחרת", אך לא נכתב לאיזה מדינה. על פי הערכות בתקשורת הערבית, המידע כולל דוחות או מסמכים הנוגעים לישראל.

על פי כתב האישום, מורסי ואנשיו עמדו בקשר עם אנשי משמרות המהפכה ואנשי חמאס מ-2005 עד אוגוסט 2013 . במהלך שנת כהונתו של מורסי, היחסים בין חמאס וקהיר פרחו, אבל מאז הפלת שלטון האחים המוסלמים, חמאס נתפס כארגון טרור ומצרים מנסה להתנתק מרצועת עזה והשלטון ברצועה.

במהלך הדיון היום מורסי החוזק בנפרד משאר הנאשמים בכלוב זכוכית כדי למנוע ממנו להפריע לדיון בצעקות, כפי שקרה בפעם האחרונה. אם יימצא אשם בריגול , מורסי עשוי לקבל עונש מוות.