סוריה יומן מלחמה: בין ההפצות האוויריות, הילדים במצור עומדים בתור כדי לאכול שאריות

הלחימה העזה בסוריה נמשכה גם בסוף השבוע, כאשר עשרות לוחמי חיזבאללה נהרגו במתקפה של מורדים ומתנגדי הארגון שהגיעו מלבנון. במקביל, אסד המשיך להפציץ מהאוויר במוקדים רבים, בטילים ובחביות נפץ, ואחד הילדים שנפצעו מירר בבכי: "שאלוהים יעניש אותך, בשאר". צפו בסיכום האירועים

סוריה - יומן מלחמה: מתקפת חביות הנפץ נמשכת וגורמת לנפגעים רבים. ילד פצוע מירר בבכי מול המצלמות: "שאלוהים יעניש אותך, בשאר". במקביל, הקרב הגדול על העיירה יברוד, דרכה מועבר נשק לסוריה, גבה את חייהם של עשרות לוחמי חיזבאללה והמשטר המשיך במתקפה אווירית שהחריבה בתים רבים. סיכום אירועי הדמים בסוף השבוע האחרון - 21-22/2/2014.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המורדים מתבצרים מזה מספר שבועות ביברוד, הנמצאת בהרי הקלמון באזור ההררי בין סוריה ללבנון. לחיזבאללה יש אינטרס משמעותי בהשבת השליטה על אזור זה לידי המשטר, שכן מדובר בנקודת תורפה שדרכה, על פי החשד, מסתננים מתנגדי הארגון מסוריה ללבנון במטרה לבצע פיגועים.

הקרב העיקש ביברוד הלך והחריף בסוף השבוע ועל פי דיווחי האופוזיציה הסורית עשרות לוחמים של חיזבאללה נהרגו במהלכו בימים האחרונים. הארגון הודה במותם של שלושה מפקדים בכירים לפחות. לעומת זאת, המשטר הודיע כי הצליח להשיב לידו לפחות באופן חלקי את השליטה באזור ולא פירט את מניין הקורבנות שלו.

הפצצת חביות הנפץ נמשכת

האוכלוסיה באזור החוף הסורי קורסת תחת עול ההפצצות מאסיביות בטילים ובחביות נפץ, והתושבים קוראים לפתיחת חזית חדשה בסמוך למוקדי השלטון בטרטוס ובלאטקיה והעביר את מרכז העימות לשם. במקביל, בסוף השבוע החריפה הלחימה בגזרת הדרום בדגש על מחוז דרעא, משם הגיעו תמונות של הפצצות ונפגעים רבים, בהם ילדים רבים, שהאשימו את אסד בפצעיהם.

גם החזית הצפונית סבלה בסוף השבוע מנחת זרועו של המשטר - עשרות הפצצות בגזרת חלב, בעיקר בחביות הנפץ שהפכו לכלי היעיל ביותר של המשטר לזרוע הרס ולהבריח את האוכלוסייה מאזורי העימות. נמשך גם גל הפליטים הנמלטים מאזורי הקרבות הללו.

המורדים ניסו להשיב אש לעבר המשטר באמצעים הדלים שברשותם, אך למרות מאמצי ההשתלטות על עמדות נטושות, תמונת המצב אינה משתנה לטובתם. ובג'סרין שבפרברי דמשק, שסובלת ממצור של המשטר מזה כמה חודשים, ילדים תועדו כשהם מתחלקים בשאריות אוכל ונוגסים בתור, בשל המחסור הגדול .