סוריה - יומן מלחמה: המורדים תחת מתקפה נרחבת

כוחות צבא אסד פתחו במבצע רחב היקף למניעת השתלטותם של המורדים על דרום המדינה. במקביל, מתקבלים דיווחים על הרחבת האזורים בהם הוכרזה הפסקת אש בין הצדדים. וגם: תמונות עצובות של משפחה החיה בנדודים כדי להציל את ילדיה

סוריה - יומן מלחמה: בדרום סוריה המורדים נמצאים תחת מתקפה נרחבת של צבא אסד, עקב התחמשותם וניסיונותיהם להדק את האחיזה הצבאית שלהם במרחב שבין דרעא לדמשק הבירה. בתמונות המגיעות מזירת הקרבות, נראים נזקי ההפצצות האחרונות, והלוויות שהתקיימו באזור, לצד מאגרי התחמושת של המורדים, במסגרת טקס צבאי. סיכום אירועי הדמים - 18/2/2014.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתוך כך, מגיעים דיווחים על התרחבות של הפסקת האש, עליה הוסכם לפני יותר משבוע, בין המשטר למורדים. ההסכם, שמומש תחילה בשכונות העיר העתיקה של חומס, הוביל להפסקות אש יזומות דומות גם בעיירות בבילא ובית סחם, שבפרברי דמשק. התפתחות חשובה, מעניינת ואף נותנת תקווה.

בינתיים, נגלית תמונה עצובה למזכרת, כשמשפחה בת שמונה נפשות בוחרת לחיות חיים של פליטים, במקום לסכן את חיי ילדיה באזור הקרבות. ההורים עולים עם ששת ילדיהם וכל מטלטליהם על טרקטור משפחתי ונוסעים בדרך למקום בטוח יותר - אך ללא קורת גג.

על פי אומדנים שונים, עד כה ישנם כ-2.5 מיליון פליטים סורים כתוצאה ממלחמת האזרחים, מפוזרים במדינות שונות - בעיקר בשכנותיה של סוריה (טורקיה, עירק, ירדן ולבנון).