ארגון טרור בסיני: "על כל התיירים לעזוב מיד"

אחרי רצח שלושת התיירים מדרום קוריאה אתמול, ארגון הטרור שפגע בהם מפרסם הודעה לפיה כל תייר שישאר בחצי האי החל מעוד ארבעה ימים הוא מטרה. מסוף טאבה סגור, והערבים-הישראלים שנמצאים בסיני לא יכולים לצאת דרכו

הפיגוע במסוף טאבה, אתמול (חדשות 2)

ארגון הטרור שירה אתמול לעבר אוטובוס עמוס תיירים בצדו המצרי של מסוף טאבה, מתריע וקורא לכל התיירים לעזוב מיד את סיני. במקביל, פריסת הצבא מתמקדת דווקא בצפון סיני ולא באזור אילת, שם אירע הפיגוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ארגון אנסר בית אל-מקדיס לקח את האחריות לפיגוע אתמול בסיני, בו נהרגו התיירים מקוריאה מול מלון הילטון טאבה. הארגון קרא לכל התיירים מכל האומות לצאת בתוך ארבעה ימים מחצי האי, ואם לא יצאו הוא יפגע בהם.

השלטון המצרי מצדו דווקא סגר את מסוף הגבול עם ישראל, והתיירים שנמצאים שם נאלצים לצאת דרך נמל התעופה של קהיר. ההתגרות של הארגון בשלטון המצרי יימשך, וסביר להניח שההתגרות תימשך כל עוד הצבא לא יתעמת עם מוקדי הטרור בסיני.

11 הגדודים המצריים שהוכנסו לסיני בהסכמת ישראל פעילים בעיקר בקטע שבין רצועת עזה לאל עריש, ובישראל היו רוצים דווקא לראות פריסה צפופה יותר סמוך לאילת וטאבה. המצרים מסתפקים כעת בכיתור של בסיסי הטרור בחצי האי אבל לא תקיפה ישירה שלהם, למרות שנמצאים בהם מאות פעילי טרור.

ארבעה נהרגו בפיגוע, 30 נפצעו

בפיגוע הקשה אתמול נהרגו ארבעה תיירים מדרום קוריאה ונהג האוטובוס המצרי. עוד כ-30 בני אדם נפצעו, ובמד"א נערכים לקבלת אחדים מהם להעברתם לטיפול נוסף בבית החולים יופסטל באילת.

גם תושבי אילת, שבחודשים האחרונים נמצאים תחת איום רקטי דיווחו על הפיצוץ העז שנשמע אתמול ברחבי העיר. "שמענו את הפיצוץ וראינו כמויות גדולות של עשן שעולות מכיוון מצרים", סיפר אחד התושבים בשיחה עם חדשות 2 Online. "זה היה מפחיד, בהתחלה לא ידענו מה זה ואז הבנו שזה קרה במצרים".

הארגון שפרסם את האיום הוא הארגון הסלפי הקיצוני אנסאר בית אל-מקדס המשתייך לג'יהאד העולמי ונטל אחריות לפיגוע. בישראל שומרים על דריכות מחשש לזליגת האירועים מסיני וניסיון לפגע בצד הישראלי של הגבול.